Ana sayfa Sektörden X-PHOTOGRAPHERS’Ta yeni bir türk sanatçı…

X-PHOTOGRAPHERS’Ta yeni bir türk sanatçı…

0

Fujifilm”in X serisi fotoğraf makinelerini kullanan dünya çapındaki seçkin fotoğrafçılardan oluşan X-Photographers sitesine kabul edilen Hüseyin Taşkın Türkiye”den seçilen 4 isimden biri oldu.

Hüseyin Taşkın”ın Fujifilm X-T1 modeliyle, Kayseri Sultan Sazlığı, Kapadokya gibi farklı mekanlarda çektiği 30 adet fotoğrafı, dünya çapında 228 fotoğrafçının eserleri ile birlikte sergileniyor. Fujifilm ile yollarının iki yıl önce Fujifilm fotoğraf atölyelerinde kesiştiğini belirten Hüseyin Taşkın, X-Photographers”da fotoğraflarının yayınlanmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Hüseyin Taşkın, Türkiye”den ve dünyadan sayılı fotoğrafçılar arasında yer almanın çok güzel bir duygu olduğunu söyledi.

çalışmalarında Fujifilm X-T1ve X-E2 fotoğraf makineleriyle birlikte hemen hemen her lensi kullandığını söyleyen Taşkın, “X-T1 hafif ve ergonomik yapısıyla daima yanımda bulundurduğum bir fotoğraf makinesi. Bana çok fazla kullanım kolaylığı ve istediğim ölçüde fotoğraf kalitesi sağlıyor. XF10-24 mm objektifi tercih nedenim ise istediğim atmosferi onunla yakalıyor olmam” dedi.

Hüseyin Taşkın, X-Photographers”ta sergilenen çalışmalarını ise şöyle anlatıyor: “Ben bir masal anlatıyorum. Benim masalımın kahramanları, yerel karakterlerden oluşuyor.  Bu çalışmalarla şehir insanının kendi yaşamını sorgulaması ve kırsal yaşama bakış açısını tekrardan gözden geçirmesini hedefliyorum. Şehir insanının zamanla olan yarışına karşılık, kırsal yaşamın dingin ruhunu, yine şehir yaşamının stresi yerine  de uzak yaşamlardan küçük mutluluklar öneriyorum.”

Fotoğraf sanatçısı Hüseyin Taşkın, stüdyo şefliği yapıyor ve reklam fotoğrafçılığı üzerine çalışmalarına devam ediyor. “Kahverenginin Yoksul Tonları” ve “Kırsal Düşler” isimli iki fotoğraf sergisi açan Hüseyin Taşkın, Atölye 9 Görsel Sanatlar Derneği”nin kurucu üyesi ve halen  yönetiminde  aktif olarak yer alıyor.

 

X SERİSİ

Fujifilm”in, dünya çapında büyük beğeni kazanan X serisi fotoğraf makineleri Türkiye”de de önemli bir kitle tarafından kullanılıyor. X serisi fotoğraf makineleri; fotoğraf kalitesi, hız, donanım, tasarım ve kullanım alanlarındaki yüksek profesyonellik seviyesi ile çok sayıda usta fotoğrafçının tercihi oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here