Ana sayfa Foto Galeri WWDC 2017 bu akşam başlıyor! WWDC 2017’yi nasıl canlı izleyeceksiniz?

WWDC 2017 bu akşam başlıyor! WWDC 2017’yi nasıl canlı izleyeceksiniz?

0

Apple WWDC 2017“yi hangi cihazlarda ve işletim sistemlerinde canlı olarak izleyebileceğinizi biliyor musunuz? Peki, Apple WWDC 2017″yi cihazlarınızdan hangi yollarla canlı takip edebileceksiniz? İşte cevapları:

Teknoloji dünyasının merak ve heyecanla beklediği ve Apple”ın yeni ürün, servis ve uygulamalarını açıklaması beklenen Apple WWDC 2017 hangi cihazlarda ve işletim sistemlerinde canlı olarak izlenebilecek?

 

– iPhone, iPod Touch ve iPad iOS7 ve üzerinde sürüme sahip olan cihazlardan Safari tarayıcısıyla izleyebilirsiniz.

–  Apple WWDC 2017, OS X 10.8.5 veya üstü sürüme sahip Mac’te izlenebilecek ancak Safari tarayıcısında 6.0.5 veya üzerinde sürümün yüklü olması gerekiyor.

– Masaüstü bilgisayarınızdan WWDC 2017″yi canlı olarak izleyebilmeniz için Windows 10 yüklü olması gerekiyor. PC”de Microsoft Edge tarayıcısıyla canlı yayını takip edebilirsiniz.

– Konferansı canlı izlemek için 6.2 veya sonraki sürüme sahip Apple TV veya Apple TV 4 (Son Apple TV’de zaten tvOS var) kullanabileceksiniz.

– Daha eski sürümlerin yüklü olduğu Android ve Windows’da da WWDC 2017 izlenebilir, ancak bunun için etkinlik başladığında açılacak olan özel linke ulaşmanız gerekiyor.

 

İOS CİHAZLARDA VE MAC’TE WWDC NASIL CANLI İZLENİR?

Yukarıdaki listede yer alan işletim sistemlerinden birinin yüklü olduğu iPhone, iPad, iPod touch veya Mac’iniz varsa yapmanız gereken tek şey; WWDC 2017 WEB sayfasına girmek ve etkinliğin başlamasını beklemek. Apple, WWDC 2017 yayınına başladığında cihazınızda etkinlik ekranda olacaktır. Eğer yayın başlamazsa sayfayı yenilemeyi deneyebilirsiniz.

 

APPLE TV’DE WWDC 2017 NASIL CANLI İZLENİR?

WWDC 2017″yi Apple TV”de canlı izlemek istiyorsanız bunun için iki seçeneğiniz var:

WWDC’ye uyum sağlaması ve canlı yayın takibinde kolaylık olması için Eski Apple TV’lerde (3. nesil ve önceki modellerde) ana ekrana otomatik olarak uygulama simgesi eklendi.

WWDC 2017 heyecanını takip etmek için Apple TV 4 kullanacaksız; Apple Store’dan Apple Events uygulamasını indirmek gerekiyor.

Canlı yayın saatinde uygulamayı başlatmanız yeterli olacaktır.

 

ANDROİD TELEFON VEYA TABLETTE WWDC 2017 NASIL CANLI İZLENİR?

Android telefon ve tabletinizden WWDC 2017″yi canlı olarak izleyebilirsiniz. Nasıl mı?

– Cihazınıza Google Play Store’dan VLC uygulamasını indirin ve yükleyin.

– İkinci adım olarak VLC uygulamasında, Menü kısmına tıklayın. Menüde “Akış” seçeneğini göreceksiniz.

-WWDC 2017 canlı yayını başladığında özel linki alıp “Akış” kısmına kopyalayarak etkinliği VLC üzerinden seyredebilirsiniz.

 

WİNDOWS’TA WWDC 2017 NASIL CANLI İZLENİR?

Bilgisayarınızda Windows 10 yüklüyse WWDC 2017 etkinliğini canlı izlemek için Microsoft Edge tarayıcısını kullanabilirsiniz. Edge’ten WWDC 2017’nin sayfasını ziyaret ederek yayını takip edebilirsiniz. iOS veya Mac’te olduğu gibi, Microsoft Edge HLS akışını destekliyor.

Bilgisayarınızda Windows 8.1 ve önceki Windows sürümlerinden biri yüklüyse Android’teki yöntem WWDC yayınını izlemenizi sağlayacaktır.

-Bilgisayarınıza VLC oynatıcıyı yükleyin.

-VLC programında Ortam>Ağ Akışı Aç seçeneğinden WWDC 2017 başladığında oluşacak olan özel bağlantıyı girmeniz canlı yayını izlemeniz için yeterlidir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here