Ana sayfa Haber WWDC 2016 itibariyle OS X Mac OS olarak adlandırılacak

WWDC 2016 itibariyle OS X Mac OS olarak adlandırılacak

0

Apple’ın düzenlediği WWDC 2016‘da yazılım ve I/O’lar merakla bekleniyor. Beklentilerin içerisinde Android için geliştirilen iMessage uygulaması, iOS 10 güncellemesi ve OS X olarak adlandırılan masaüstü versiyonun güncellemesi var. Apple beklentilerin dışında VR gözlüğü sürprizi yapabilir ve bununla birlikte ana akımda kullanılan uygulamalarını artık Android’e de taşınmasını bekliyoruz. 

Bugünki gelişmelere göre Apple, OS X olarak adlandırdığı Mac işletim sisteminin isimini değiştirmeyi planlıyor ve yeni isim WWDC 2016‘da tanıtılacak. OS X’in yeni isimi, masaüstü cihazların genel adı olan Mac’i çağırıştıran Mac OS’u duyuracak. Bu isim, diğer işletim sistemi olan iOS, tvOS, watchOS gibi MacOS gibi bir isimle duyurabilir.

Microsoft’un işletim sistemi açılımının bir benzeri bu konferans itibariyle Apple’dan da bekleniyor. Popüler mesajlaşma uygulaması olan iMessanger’ın Android versiyonu WWDC 2016‘da duyurulacak, zira üreticinin Allo gibi yeni nesil bir yapay zeka dayalı uygulamaları mevcut.

Bir başka dedikodu ise iOS’a getirilecek olan “ödeme” yazılımları. Görünüşe göre Apple, Apple Pay yazılımını yalnız bırakmak istemiyor ve P2P ödeme sistemlerini, web tabanlı ödeme sistemlerini ve barkod aracılığıyla yapılan ödeme sistemlerini, WWDC’de duyuracak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here