Ana sayfa Haber WWDC 2015″te neler var?

WWDC 2015″te neler var?

0

WWDC 2015 konferansında, Apple’ın yeni mobil işletim sistemleri, masaüstü işletim sistemleri ve bununla birlikte yeni projeler ve ürünler tanıtılacak. öncelikle iOS 9, yeni nesil Mac OS X kesinlikle bekleniyorken bazı Apple cihazlarının da bu tarihte, yani 8 Haziran 2015 tarihinde bir yaz sabahında yeni cihazların tanıtılacağı söyleniyor. Apple Watch lansmanından önce, Apple MacBook‘un ileri bir tarihe ertelendiği duyurulmasının ardından “çatatanak” MacBook çıktı karşımıza ve Apple Watch’tan daha fazla ilgi görmeyi başardı. Bunun gibi bir hamle tekrar bekleniyor ve sonbahara kalan iPad Pro, bu tarihte lanse edilebilir basına. Ayrıca Apple bu tarihte bazı servislerini de IBM destekli olarak duyurulacak, bu tarihten sonra da IBM ile birlikte geliştirilen 8 yeni farklı iş dünyası uygulaması kullanıma sunulacak.

Bazı haberlere göre Apple, bu konferansta 4.5″ büyüklüğünde bir iPhone 6 tanıtacağı söyleniyor. Apple bu haberleri kendi basın servisleri aracılığı ile yalanlansa da bunun gibi dedikodular hala devam ediyor, kadınlara yönelik iPhone çok küçük bir ihtimal de olsa bu tarihte tanıtılabilir.

Asıl sürprizler, Beats ile ortak geliştirilen müzik servisiyle ilgili olacak. Bu servisle ilgili, Dr.Dre‘nin de toplantı da yer alacağı söyleniyor, Apple mühendisleriyle birlikte mini bir konser eşliğinde bu yeni servis basına tanıtılabilir. Resmi olarak da bu tarih verilmişti bu müzik servisi için ve aylık 9.99 dolarlık bir ödemesi olacak.

Ayrıca, Apple, bu toplantıda selfie çubuklarını ve monopodları yasaklamış. Etrafı rahatsız ettikleri için bu çubuklar haklı bir yasak. 

 Editörün notu: Sigara da yasakmış 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here