Ana sayfa Mobil WSJ: “Samsung’un katlanabilir telefonu 7 inçlik ekranla gelecek”

WSJ: “Samsung’un katlanabilir telefonu 7 inçlik ekranla gelecek”

Bu fiyata cebimizde katlayacak para kalmayacak

0

Wall Street Journal yazarı Timothy Martin’in raporuna göre Samsung’un merakla beklenen yeni akıllı telefonu 7 inçlik bir ekranla gelecek. Önümüzdeki yılın ilk aylarında tanıtılması beklenen cihazın ayrıca ek bir ekrana daha sahip olacağı düşünülüyor.

Böyle devasa boyutta bir ekran tabiki cep telefonunda olamaz. Olur da, cebe sığmaz. Bu sebeple katlanabilir olacak bu cihaz, normal bir akıllı telefon boyutuna gelecek.

samsung

Koreli teknoloji devi, bir süredir bu cihazın üzerinde çalıştığını etrafa yavaş yavaş yayıyordu. Firma ayrıca esnek bataryalar üzerinde de çalışarak cihazın işlevselliğini garanti altına almaya çalışıyor. Samsung’un esnek OLED ekranları ise zaten piyasada iPhone X ile yer alıyor. Tüm bu teknolojilerin birleşimini Samsung markalı bir cihazda görmek ilginç olacak.

İlgili Haber: iPhone X Satışları Beklenenden Düşük Olunca Parçalar Üreticilerin Elinde Patladı

Yazarın kaynaklarına göre “Winner” kod adlı bu katlanabilir akıllı telefon, ilk tanıtıldığında 1.500 dolardan pahalı olacak. Bu fiyat, daha önceki raporlarda ortaya konulan 1.900 dolar ile uyuşuyor.

Doğal olarak büyük kitlelere satılması beklenmeyen bu akıllı telefon, firmanın muhtemelen yeni nesil teknolojilerinin demosunu sunduğu ve biraz gövde gösterisi yaptığı ürünü olacak. 7 inçlik ekranda Android ile yapılabilecek üretkenlik uygulamalarını sınırlı görsek de, video ve dizi izlemek şüphesiz kaliteli olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here