Ana sayfa Oyun World of Warcraft VR modu hayranlarından geldi!

World of Warcraft VR modu hayranlarından geldi!

0

Eğer modern bir VR headset’in içesinde biraz zaman geçirdiyseniz, açık dünyaların ne kadar nefes kesici olduğunu bilirsiniz. VR’ı desteklemeyen oyunlar bile hayranları sayesinde VR’a aktarılarak tecrübe edilmiştir. çoğu kişinin merak ettiği soru ise “VR’da MMO nasıl olur?” olmuştur. World of Warcraft’da zaten verilebilecek en büyük örnek. Blizzard maalesef World of Warcraft için VR desteği geliştirmedi. Ancak, dünyanın en çok oynana ve en büyük MMO oyunuysanız, hayranlardan birinin çıkıp “ben yaparım” demesi pek de şaşırtıcı olmaz.

Unity’de yaratılan bu mod, YouTube kullanıcısı Ultra tarafından yayınlandı. HTC Vive headset ile Dalaran’ı gezebildiğimiz videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Video biraz uzun çünkü Dalaran’ın her yerini gösteriyor. Şu an için mod tam olarak oynanabilir değil. Hatta yapanların dediğine göre daha sadece “yürüme simülasyonu”. Bu tarz bir modun oyuna eklenmesinin tek yolu, Blizzard’ın kendi elleriyle eklemesi olur. Tabi Blizzard bu konuya ne kadar sıcak bakacak bilemeyiz.

Yayınlanan bir başka videoda ise Stormwind City’den başlayıp bize güzel bir Azeroth turu atıyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here