Ana sayfa Oyun World of Warcraft Oyuncuları Kötü Kalpli Şeflerini Omuz Zırhlarını Çıkartarak Protesto Etti!

World of Warcraft Oyuncuları Kötü Kalpli Şeflerini Omuz Zırhlarını Çıkartarak Protesto Etti!

0

Bu hafta, World of Warcraft’ın Horde oyuncuları için kafa karıştırıcı, sinir edici ve acı verici bir hafta oldu. Salı günü Blizzard, Battle For Azeroth genişleme paketi için çıkan ikinci animasyon kısa film bölümü olan Warbringers: Sylvanas videosunu paylaştı. Bu videoların ilki Jaina’yı ele alırken, ikincisi ise Horde’un yeni şefi Sylvanas‘ı ele alıyordu. Jaina‘nın animasyonu çok beğenilirken, Sylvanas’ınki çok eleştirildi ve hayranları özellikle de Horde oyuncularını çok kızdırdı.

Bu ikinci animasyon tam olarak net değildi. Bir anda Sylvanas’ı Night Elflerin kalesi olan Teldrassil‘i yağmalarken buluyoruz. Horde oyuncuları bu klipte bir değişiklik bekleyip Sylvanas’ın Horde’a yakışır bir biçimde davranmasını beklerken, onun Teldrasil’i son dakika kararıyla yakıp kül etmesiyle hayal kırıklığını uğradılar.

Teldrassil cayır cayır yanıyor

Horde’un özellikleri arasında dost canlısı olmak yok ama onlar için onur çok önemli ve binlerce masum Night Elf’in yanışı oyuncuları Horde’a ters düştüğü için çok sinirlendirdi. Bu olay her ne kadar oyunu oynamayan ya da sevmeyenler için önemli değil gibi gözükse de Reddit vb. platformlarda Blizzard muazzam bir eleştiri yağmuruna tutuldu. Hatta bazı oyuncular hızını alamayıp üyeliklerini iptal ettiler. Bu videodan kısa bir süre sonra ise Blizzard tepkilere sessiz kalmayıp tüm yargıları değiştirecek harika 6 dakikalık bir sinematikle toparladı.

Neden Savaşıyoruz?

Bu videonun adı “Old Soldier” olarak belirlendi. Bu her zamanki gibi harika WoW sinematiği karakter açısından çok yoğun bir video olmasıyla birlikte Horde oyuncularına, güruhlarında ne olup bittiği hakkında ipucu da verdi. Bu videoda yüksek rütbeli ve her Horde oyuncusunun çok sevdiği ve Warchief yani şef olmasını istediği Birinci, İkinci ve Üçüncü Savaş’ın veteranı Varok Saurfang vardı. Saurfang Undercity surlarında dururken başladı ve neden savaştığı hakkında kendini sorgulamasıyla devam etti.

Saurfang

Bu video bize olaylardan dolayı Horde’daki özellikle Saurfang’deki arayış ve psikolojik karmaşayı çok güzel gösterdi. Sosyal platformlarda insanlar çok değişik tepkiler verdi. Hatta kimisi bu senaryonun insanların olup biteni gerçek hayatta olan bir olaymış gibi büyük çaplı bir tartışma konusu olduğu için bir baş yapıt olduğunu bile söyledi. Ayrıca sinematikte Saurfang’in protesto şekli olan omuz zırhını çıkarmasını oyuncular örnek aldı. Daha bir çok tepki var İşte tepkilerden bazıları

14 Ağustos‘da çıkacak olan Battle for Azeroth’u merakla bekleyen bir çok oyuncu vardı. Şimdi bu olayla birlikte bekleyenlerin sayısı ve heyecanı arttı diyebiliriz.


Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here