World of Tanks'ın 1.0 güncellemesi ile bir çok yenilik oyuna ekleniyor!

1.0 güncellemesiyle oyunda 2 hafta boyunca sürecek bir maraton da başlıyor.

World of Tanks ilk kez 2010 yılında Beyaz Rusya’da oyuncuların beğenisine sunuldu ve bir yıl sonra ise dünya çapında bir fenomen olmayı başardı. 160 milyondan fazla kayıtlı oyuncusuyla dünyanın en popüler oyunlarından biri konumunda bulunan World of Tanks, bugün itibariyle oyunun çıkışından bu yana gerçekleştirilen en büyük güncellemeyi alıyor ve adeta baştan aşağı yenileniyor. Wargaming’in PC platformu için uzun süredir geliştirilmesine devam ettiği ve bu güncellemeyle oyuncuların beğenisine sunulan Core grafik motoruyla, oyunun grafikleri tamamen yenilendi. Güncelleme, gerçekçi görsellik, tamamen elden geçirilmiş 29 savaş alanı, yeni müzikler ve ilk kez görücüye çıkan Buzul (Glacier) haritasıyla tank savaşlarını tamamen yeni bir boyuta taşımakta.

World of Tanks baştan aşağıya yenilendi

Intel’le yapılan çok özel işbirliği sonucu şirket bünyesinde geliştirilen Core grafik motorunun son halini alması 2 yıl sürdü.1.0 güncellemesiyle birlikte oyuna eklemlenecek grafik motoru sayesinde oyun, bundan sonra en son grafik işlem ve render teknolojilerinden yararlanabilecek. Core motoru oyuna fizik temelli rendering, post-processing efektleri, gelişmiş ışık, gölge ve partikül efektlerinin yanı sıra performans optimizasyonuna yönelik bir dizi özellik ekliyor.

Üstün görsellikle birlikte oyunun ses tasarımı da baştan aşağı değişti. Prague FILMHarmonic Orchestra tarafından canlı kaydedilen oyun müzikleri üzerinde bir yıldan fazladır titizlikle çalışılıyor. Her harita için özel bir atmosfer yaratma amacıyla bestelenen parçalarda, o bölgelerin yerel müzisyenleri tarafından çalınan etnik enstrümanlar kullanıldı. Böylece her oyun haritası kendi özel müzikal temasına kavuşmuş oluyor. Haritalardaki seslerle müziklerin oyunculara kapsamlı bir deneyim yaşatabilmek için o anda oyunda olan bitenle interaktif olarak devreye girdiğini de belirtelim. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam