Ana sayfa İnternet WordPress rekora koşuyor!

WordPress rekora koşuyor!

0

Dünyanın en popüler hazır içerik yöneticilerinden WordPress, barındırdığı site sayısıyla internet tarihinde bir rekora koşuyor!
 

WordPress, hazır site şablonları ve CMS (İçerik Yönetim Sistemi) hizmeti ile dünyanın sayılı servisleri arasında yer alıyor. Köklü servis, barındırdığı site sayısıyla ise rekora doğru koşuyor. ücretsiz ve açık kaynak kodlu blog servisi WordPress’in bünyesinde şu an için toplam 50 milyon site bulunuyor. 50 milyonuncu sitesine bu sabah itibariyle merhaba diyen WordPress’in bu başarısı ise, dünyaca ünlü internet servislerinin dikkatini WordPress’te yoğunlaştırıyor. 8 sene içerisinde 50 milyon siteye ulaşan WordPress, bu hızla devam ederse 2015’e kadar 100 milyon siteyi aşacak gibi görünüyor.

 

WordPress
İnternetin en çok ziyaret edilen 1 milyon web sitesinin %14’ünü bünyesinde barındıran WordPress’in bu rekoru, hızla kendini arttırıyor. WordPress altyapısını kullanan dünyaca ünlü siteler arasında TechCrunch, CNN, UPS ve NBC Sports da bulunuyor. WordPress, son sürümü 3.2’nin yayınlanmasının ardından bir haftada tam 1.2 milyon indirilme sayısına ulaşmıştı. öyle görünüyor ki WordPress’in bu sessiz yükselişi, internetin geleceğini de WordPress etrafında şekillendirecek.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here