Ana sayfa Haber Winzip ile dosya yüklemek ve paylaşmak

Winzip ile dosya yüklemek ve paylaşmak

0

Bulut hizmetler son yıllarda kullanıcıların günlük yaşamlarının bir parçası haline gelmeye başladı ve kullanıcılar kendi arşivlerini ve yedeklerini bulut tabanlı hizmetler üzerinde saklamaya başladılar. Bunun yanı sıra hem kişisel hem de iş amaçlı dosya gönderimlerinde de yine bulut hizmetlerden yararlanılmaya başlandı.

Winzip de kullanıcılarına bulut tabanlarla eş zamanlı çalışma olanağı sunarak, bulut servisleri üzerinde dosya saklamaya ve bulut servisler üzerinden sıkıştırılmış dosya paylaşımı yapmaya imkan sağlıyor.

Winzip ile sıkıştırma işlemi yaptığınız dosyalarınızı, Winzip üzerinden bağlı olan bulut hizmetlerinize otomatik olarak aktarma işlemi yapabilirsiniz. Bulut üzerindeki dosyalarınızı başkalarıyla Winzip üzerinden de paylaşabilirsiniz.

 

Bulut üzerine dosyaların eklenmesi

Winzip Ribbon üzerindeki From PC or Cloud butonuna tıkladıktan sonra, desteklenen bulut tabanlı hizmetlerden birine sıkıştırılmış dosyalarınızı ekleyebilirsiniz.

Bulut üzerindeki dosyaların paylaşımı

What To Share menüsünün altında bulunan “File(s) From Cloud” seçeneğine tıkladığınızda, bulut hizmetleri üzerinde paylaşmak istediğiniz dosyalara erişim yapabilirsiniz. Buluta yüklediğiniz dosyaları seçtikten sonra dilerseniz e-posta ile dilerseniz de sosyal medya üzerinden bu dosyalarınızı paylaşabilirsiniz.

Desteklenen bulut hizmetleri

Winzip, birçok bulut servis sağlayıcıyı kendi sisteminde destekliyor. Kullanıcılar kendi bulut hesaplarını Winzip üzerinden giriş yaptıktan sonra bu bulut hizmetlerinden yararlanabiliyor.

8 farklı bulut hizmeti bulunan sistemde, bulut sağlayıcılarının ücretsiz sunduğu saklama alanlarını ve dosya başına paylaşım limitlerini de aşağıda paylaşıyoruz.

    •    Box – 10 GB saklama alanı, 250 MB paylaşım
    •    CloudMe – 3 GB saklama alanı, 150 MB paylaşım
    •    Dropbox – 2 GB saklama alanı, 2 GB paylaşım
    •    GoogleDrive – 15 GB saklama alanı, 10 GB paylaşım
    •    Mediafire – 10 GB saklama alanı, 200 MB paylaşım
    •    OneDrive – 15 GB saklama alanı, 2 GB paylaşım
    •    SugarSync – 5 GB saklama alanı, 5 GB paylaşım
    •    ZipShare – 2 GB saklama alanı, 50 MB paylaşım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here