Ana sayfa Haber Windows X : Konsept Windows Phone 10

Windows X : Konsept Windows Phone 10

0

Windows 10 ortaya çıkmadan önce de kullanıcılar tarafından geliştirilen konsept Windows tasarımlarını daha önce görmüştük.  Stampsy platformundan J.G kullanıcı isimli birinin tasarladığı Windows Phone 10 anlayışı bugün oldukça dikkat çekmeye başladı. Daha önce Windows 10’larla birlikte, Office 365 Android, Xbox Music uygulamaları benzer konsept anlayışlarla tasarlanmış ve ilgi çekmişti.

Windows X for Phones: A Fanboy’s Visualized Wishlist isimiyle paylaşılan Windows Phone konsepti, klasik Windows tasarımlarından öte arayüz olarak ilistrasyonlara yer veriyor. özellikleriyle Windows 8.1’in aynısı, ancak ilistrasyon açısından tamamiyle kullanıcının kendi tasarım anlayışıyla geliştirildi.

öncelikle Windows X‘in teması, akıllı telefonun, yani Lumia‘ların gövde renginden ara plan rengini belirliyor. Turuncu ise, turuncu ağırlıklı bir tema rengi, kırmızı ise de kırmızı bir fon, Windows X‘lerde kullanılır. Arayüz özellikleri içerisinde ayrıca, fotoğraf ile cihazın kilidini açmakla birlikte, parmak iziyle, sesle ve gözle kilit açmak için kullanılan farklı uygulamalar da var. 

Diğer dikkat çeken özellik ise, sistemde kullanılacak olan birden fazla kullanıcı desteği. Sistemin ana ekranında “Me” başlığı ile farklı hesaplar sunulurken aynı zamanda iş odaklı kullanıcı hesapları da açılıyor.

 

 

 

Kaynak: Stampsy, J.G

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here