Ana sayfa Haber Windows Store hizmetini genişletiyor

Windows Store hizmetini genişletiyor

0

Windows 8 Tüketici önizleme sürümü Windows Store”a bir bakış atabilinecek şekilde kullanıcılara sunuldu

Windows Store sayesinde kullanıcılar Metro uygulamalarının küçük bir kısmına şu an için ulaşabiliyorlar. Resmi Windows Store bloğundan yapılan açıklamayla bu marketin gelecekteki hali hakkında bilgiler kullanıcılar paylaşıldı.
Şu an için sadece Fransa, Almanya, Hindistan, Japonya ve Amerika tarafından erişilebilen Windows Store”da bu ülkeler için özel olarak hazırlanmış ve yerelleşmiş bir içerik sunuluyor. Windows 8 Tüketici önizleme sürümünde yer alan “Dünyanın Geri Kalanı” (Rest of The World) diye bir seçeneği Windows Store”da görüp uygulamalara erişebiliyorlar. Bunun yanında çinli uygulama geliştiriciler Windows Store”a şu anda uygulama gönderebilirken şu an için ülkeye ait bir market sayfası mevcut değil.

Windows Store blogundan yapılan açıklamayla Windows Store hizmetine yapılacak sonraki güncelleme ile yerelleştirilmiş ekstra 33 uygulama marketine daha izin verileceği ve geliştiricilerin uygulamalarını gönderebileceği belirtiliyor. Ayrıca yerel markete özel uygulama kataloglarının da 5″ten 26″ya çıkarılacağının altı çiziliyor. Bunun yanında gelecek önizleme sürümünde 7 dilin daha Windows 8 Metro uygulamaları için destekleneceği böylece toplam desteklenen dil sayısının 109″a çıkacağı açıklanan bilgiler arasında.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here