Ana sayfa Donanım Windows Phone’lu cihazların satışı ikiye katlandı

Windows Phone’lu cihazların satışı ikiye katlandı

0

Marjinal adam, kim o? Diyecekseniz. Tabii ki eski Nokia İcra Kurulu Başkanı Stephen Elop“tan bahsediyoruz. Allem etti, kallem etti dediklerini bir bir Microsoft“a yaptırdı. Elop“un aşısı tutmuşa benziyor. Bu olaydan sonra yeni CEO”nun marjinal adam olacağından hiç şüphemiz yok; zira bize gelen bilgiler de bu yönde. Şimdi biz haberimize dönelim. ABI Research araştırma firmasının yayınladığı son rapora göre, Windows Phone; “WP” 2013’ün son çeyreğinde bir önceki yıla kıyasla yüzde 105 oranında büyüme kaydetti.

 

 

Windows Phone

 

 

 

WP şu an için her ne kadar mobil işletim sistemi pazarının yüzde 5‘i ile yetinse de, bu yıl büyük bir sıçrama yapacak. Windows işletim sistemi ile çalışan cihazların yıldan yıla çok daha fazla sattığı görülüyor. 2012‘nin son çeyreğinde 6 milyon milyon olan WP“li akıllı telefon satışları, geçen yılın aynı döneminde 11 milyona ulaştı.

 

Yıldan yıla büyüme oranları umut verici; fakat WP hâlâ rakipleri Android ile iOS“un çok gerisinde gözüküyor. Yine de yüzde 105 oranında büyüme ve çeyrekten çeyreğe satışlardaki yüzde 20“lik artış, “Windows Phone“un, her geçen gün daha fazla kullanıcıyı bünyesine katacağa benziyor. Microsoft, geçen hafta duyurduğu yeni Windows Phone 8.1 ile Siri“ye benzer bir dijital asistan olan Cortana”yı ve daha birçok iyileştirmeyi kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. – Her şey tamam, piyasaya çıkış eksik kaldı, o da tamamlanacak- ABI Research, “Windows Phone“un yanı sıra Android“in verilerini de açıkladı.

 

 

Windows Phone

 

 

 

Pazarın lideri, dev bir kitleye sahip olmasına rağmen bu yıl için de yüzde 30 oranında büyümeyi başardı. Android işletim sistemi ile çalışan cihazların sayısı da yüzde 140 oranında dev bir artış gösterdi. Küçük kardeşler, ağabeylerinin yolunda emin adımlarla ilerliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here