Ana sayfa Mobil Windows Phone 7 PC”de

Windows Phone 7 PC”de

0

Bilgisayarlarda Windows Phone 7’yi deneyin
 

Windows Phone 7’li bir cep telefonu almak isteyenler sistemin nasıl çalıştığını bilgisayarlarından deneme şansı buluyor. Bu uygulama, görsel olarak gerçek işletim sisteminin şıklığını sunmasa bile, işlevler ve çalışma prensipleri açısından incelemeye imkan tanıyor.

İlk adım geliştirici  ayarlarını indirip kurmak.
Windows Phone 7 developer Tools

Sonra  Windows Phone 7 özel ROM’unun indirlmesi gerekiyor
Windows Phone 7 özel ROM

Kurulum süresi oldukça uzun ve kurulum tamamlandıktan sonra yine sizi uzun bir yeniden başlatma süreci bekliyor. Windows Phone 7 geliştirici kitinin kurumu oldukça  uzun sürüyor çünkü . NET  4 gibi bileşenlerin kurulması oldukça uzun zaman alıyor. Tamamlandıktan sonra XNA  game  Studio, Silverlight, Visual Basic gibi her türlü araç sisteminizde hazır olacak.
 

 

 

Sistemi  yeniden  başlattıktan sonra Visual Studio 2010 Express’i açın ve New Project’e tıklayın, buradan template yani şablonlardan herhangi birini seçip onaylayın.

Artından F5’e basarak emülatörü çalıştırın. Başlangıç biraz vakit alacak ancak sonuçta ekrana Windows Phone 7 arayüzü, en çıplak haliyle geliyor olacak.
İşimn en güzel tarafı ise geliştiricinin içindeki gizli dosyları açmak. Bunun için; E-posta, Zune, Xbox Live gibi uygulamaları açmak için indirilen uygulamaları açmak için indirilen Windows 7 imaj dosyasının bulunması gerekiyor.

 

 
Doysa bulunduktan sonra, içindeki BIN dosyasını sabit diskteki  (sabit diskin c olduğu varsayılırsa) C:/Program Files/Microsoft SDKs/WindowsPhone/v7.0/Emulation/Images adresine kopyalayın.

Emülatörü kapatıp BIN dosyasının adını değiştirin. Yeni dosya olarak isimlendirin ve eskisinin yerine koyun. Şimdi Visual Studio 2010 Express’i açtığınızda bu tür gizli uygulamaların açıldığını göreceksiniz. Artık Windows Phone 7’yi istediğiniz gibi deneyebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here