Ana sayfa Mobil Windows Phone 7 genişliyor!

Windows Phone 7 genişliyor!

0

Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone 7, barındırdığı uygulama sayısıyla geliştiricilerini mutlu etmeye başladı…
 

Mobil işletim sistemi pazarında büyük bir rekabet yaşanıyor. Apple’ın iOS’u ile birlikte Google’ın Android’i, RIM’in BlackBerry OS’i, Symbian ve benzeri mobil işletim sistemleriyle yarış içerisinde bulunan Microsoft’un Windows Phone 7’si, uygulama merkezinin hızla gelişmesinden dolayı geliştiricilerini son derece mutlu etmeye başladı. Windows Phone 7, firma stratejileri doğrultusunda en fazla Android ile rekabette bulunuyor. Android’in uygulama mağazası Android Market, halihazırda Windows Marketplace’ten daha fazla sayıda uygulama barındırıyor. Fakat rekabette avantajlı konuma geçmeleri için ilk aşamada uygulama sayısının artması gerektiğini bilen Microsoft, şu sıralar umutlarını arttırdı.

 

Windows Phone 7
Windows Phone 7’nin 20 binin üzerinde uygulamaya sahip olduğunu açıklayan Microsoft yetkilileri, ellerindeki mevcut istatistiklere göre platformun hızla büyüyeceğini beklediklerini söylüyor. öte yandan Windows Phone 7’nin Android karşısında avantajlı konuma geçmesi için daha çok çalışması gerekiyor. Android, halihazırda Apple’ın iOS’unu zorlayan ve hatta kimi istatistiklerde geçebilen tek mobil işletim sistemi olma özelliği taşıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here