Ana sayfa Haber Windows Phone 10 geliyor; haziran sonu itibariyle

Windows Phone 10 geliyor; haziran sonu itibariyle

0

Microsoft, 2016 versiyonlu bütün yazılımlarını farklı işletim sistemi platformlarına yaygınlaştırmasının ardından artık sıra geldi Windows Phone 10‘un üzerine daha fazla titremesine. Temmuz ayı, Windows 10 için kritik tarih olurken Windows Phone 10, masaüstü versiyondan biraz daha önce yayımlanabilir. Geliştirici forumlarında tartışılan konuya göre, Windows Phone 10 an itibariyle Windows 10‘dan daha hazır bir versiyon olarak yerini alacak. Yani hala beta’da olan Windows Phone 10 sürümü, şu sıralar Technical Preview ile test edilen Windows 10‘a nazaran daha az bug bulunduruyor haliyle önünde daha az katetmesi gereken yol var. Bazı dedikodulara göre, Spartan Browser gibi Windows 10 ile tanıtılan yazılımlar Windows 10 masaüstü versiyonundan daha önce, Windows Phone 10’a uyarlandı ve an itibariyle hazır. Xbox Live arayüzüyle ilgili bazı bug’ların olduğu söyleniyor, onların da bahar döneminde tamamlanması bekleniyor.

Şimdilik Windows Phone 10‘un RAM istemi sadece 512 MB, ancak HoloLens geliştiricisinin ifadesine göre bu rakam daha da azalacak. Zaten Windows Phone 10 ile yol almak isteyen üreticiler en alt segmentteki cihazlarını 512 MB’ta tutarak cihazlarını Windows Phone 10’a hazır hale getirdiler. Yaklaşık 3-4 aylık bir süreç içerisinde Windows Phone 10 kullanıma açılacak, çok büyük ihtimalle de Windows Phone 10′un ardındani yani eylül ayı civarlarında bir üst segment Lumia modeli, Microsoft tarafından tanıtılacak.

Tavsiyemiz; haziran ve temmuz döneminde Windows Phone 10 ile ilgili bir sıkıntı yaşamamak için Microsoft’un “Insider” sayfasını ve Windows 10 geliştirici forumlarını dikkatlice okuyunuz. Office 2016 gibi yeni yazılımlarla ilgili bug’lar ve çözümleri doya doya anlatılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here