Ana sayfa Haber Windows Phone 10 Android”te de kullanılacak

Windows Phone 10 Android”te de kullanılacak

0

Windows Phone 10 için son günlere yaklaşılırken Microsoft‘un yazılımcıları Android akıllı telefonlar için bir ROM sürümü üzerinde çalışıyor. Windows Phone 8.1 ile değil, Windows Phone 10 için hazırlanan ROM sürümü ile birlikte Android kullanıcıları da Windows Phone 10‘u, ROM olarak kullanabilecekler. İlk test ürünü ise Xiaomi Mi4. çin’de bazı üreticilerle de ROM konusunda çalışmalar yürütülürken Cyanogen ile de ROM konusunda destek alındığı da dedikodular arasında. Daha da iyisi ise, Android’ler için iki farklı ROM seçeneği de verilecek. Böylece Android’lerde hem Cyanogen, hem de Windows Phone 10 ROM’u kullanabileceksiniz.

Windows Phone 10‘un yelpazesine Lenovo’nun da katılması bekleniyor. Lenovo, büyük ihtimalle IFA 2015 fuarında ilk Windows Phone 10 cihazlarını tanıtacak ve bu süreç içerisinde başta Xiaomi olmak üzere, diğer Android kullanıcıları için de Windows Phone 10 ROM’u kullanıcılara sunulmaya başlanacak. 

Microsoft tarafından da şöyle bir bilgi bulunuyor:

Insider programı çerçevesinde Xiomi ile ortak çalışacak olan Microsoft, Xiomi kullanıcılarına Windows 10’u ücretsiz olarak indirebilme yetkisi verecek ve geri dönüşümler raporlayacaklar. İfadede yer alan “ortaklık” cümlesi dikkat çekerken ilk olarak Xiaomi’nin kullanıcıları, Windows Phone 10‘u kullanacakları da kesinleşti.

Kaynak: Windows blog

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here