Ana sayfa İnternet Windows Live Messenger 10 yaşında

Windows Live Messenger 10 yaşında

0
Dünyanın en büyük sanal topluluklarından birine sahip olan Windows Live Messenger 330 milyon kullanıcısı ile çin ve Hindistan”dan sonra dünyanın üçüncü büyük nüfusunu oluşturuyor. Türkiye”de 29 milyon Messenger kullanıcısı için yapılan araştırma, modern tüketim alışkanlıklarına sahip bu sanal topluluğun reklamveren ve pazarlama açısından önemli bir hedef kitle olduğunu ortaya koydu

17 Aralık 2009 – Bireylere ve kurumlara gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri yazılımlar sunan Microsoft, dünya üzerinde 330 milyonun üzerinde kullanıcıyı birbirine bağlayan Windows Live Messenger”ın 10. yılını kutluyor. Dünyanın en büyük sanal topluluklarından birini oluşturan Windows Live Messenger, 10. yılında Türkiye dahil 59 ülkede ve 36 dilde en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı olarak hizmet veriyor.

5 Eylül 2000″de 1 milyonuncu kullanıcısına erişen, 1 Eylül 2005″te ise 20 milyon canlı bağlantı rekoru kıran Windows Live Messenger, artık her yeni güne 40 milyon canlı bağlantı ile başlıyor. Messenger kullanıcıları bugün çin ve Hindistan”dan sonra dünyanın en büyük üçüncü nüfusuna sahip sanal bir topluluğun üyeleri olarak birbiriyle iletişim kuruyor ve paylaşımda bulunuyor. Windows Live Messenger, 306 milyon nüfusa sahip ABD”den bile daha büyük bir insan topluluğuna ev sahipliği yapıyor.

Microsoft Tüketici ve İnternet Hizmetleri Türkiye Genel Müdürü Ebru çapa, Windows Live Messenger”ın 10. yılıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bugün Türkiye”de 29 milyon kişiyle, Brezilya”dan sonra dünyanın en büyük ikinci Live Messenger topluluğuna sahibiz. Yaptığımız araştırmalar bize Windows Live Messenger kullanıcılarının dünyaya açık, gezmeyi, alışverişi seven, yeniliklere açık ve trendleri takip eden bir kesim olduğunu gösterdi. Windows Live Messenger, 10. yılında artık herkes için sadece bir iletişim ve paylaşım yazılımı olmanın çok ötesinde merkezi bir bağlantı noktası olarak da önemli bir işlev üstleniyor. Windows Live Messenger kullanıcıları, Live yazılım ve hizmetlerinin zengin olanaklarından yararlanarak içeriklerini oluşturup birbirleriyle paylaşabildiği gibi geniş bir arkadaş ağı üzerinden sosyal etkinliklerini sürdürebiliyorlar.”

Teknolojiye meraklı yaşamı seven bir kitle
Windows Live Messenger için Universal McCann ile birlikte 32 bin kişiyi kapsayan bir araştırma gerçekleştiren Microsoft Türkiye”deki İnternet kullanıcılarının ayrıntılı bir profilini ortaya koymayı hedefledi. Reklamcılık ve pazarlama sektörüne önemli püf noktaları veren

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here