Ana sayfa İnternet Windows liderliğini koruyor!

Windows liderliğini koruyor!

0

Teknoloji dünyasında sayısız yenilik gerçekleşmesine rağmen Microsoft’un işletim sistemi yazılımı Windows, yıllara meydan okurcasına birinciliği elden bırakmıyor. Son istatistikler ne diyor?

İşletim sistemi denince akla gelen isimlerin başında şüphesiz Windows yer alıyor. Microsoft’un geliştirdiği Windows işletim sistemi serisi, son versiyonu Windows 7 ile sahnedeki yerini almaya devam ediyor. Firma şu sıralar Windows 8 ile ilgili çalışmalarına hız vermiş durumda. Dünyaca ünlü Garner Research adlı araştırma merkezi, Microsoft’un, 2010 yılında işletim sistemi pazarında 23.848 milyar dolarlık kar elde ettiğini açıkladı. Bu da tüm dünyadaki OS pazarının %78.6’sı Windows kullanıyor anlamına geliyor.
Windows
Gartner ayrıca Apple’ın OS’i Mac OS X’in de, %15.8’lik büyüme hızıyla en hızlı büyüyen OS olduğunu açıkladı. 2010 yılında elde ettikleri kar ise 580 milyon dolar. Fakat bu bile Mac OS X’in, son kullanıcı bazında Windows’u geçmesini sağlayamadı. Microsoft 2011 yılında da liderliği elden bırakmayacak gibi görünüyor. Ayrıca Windows 8 ile ilgili çalışmaların sürdüğünü göz önünde bulundurursak, uzun bir süre daha işletim sistemi dünyasını domine edecek diyebiliriz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here