Ana sayfa Donanım Güncel Windows, Güncelleme Yapmanız İçin Bütün Engelleri Kaldırdı

Windows, Güncelleme Yapmanız İçin Bütün Engelleri Kaldırdı

0

Microsoft güncellemeleri ile ilgili daha önce de birçok kişi şikayette bulunmuştu. Şirket son olarak tüm bu problemleri çözmenin bir yolunu buldu. Microsoft; bazı Windows 10 kullanıcılarının en son Ekim 2018 güncellemesini yüklemesini engelleyen bir dizi engelleme hatasını çözdü.

Yazılım devi; Ekim ayında orijinal sürümünden sonra bazı dosya silme sorunlarının ardından bu güncellemeyi geçen ay yeniden yayımladı.

Windows Güncellemesi Uyum Problemini Ortadan Kaldıracak Mı ?

Bu engelleme hatalarından bazıları iCloud; VPN istemcileri ve Trend Micro’nun güvenlik yazılımı ile uyumluluk sorunlarını içeriyordu. Microsoft, şirketin destek sitesinde yer alan tüm sorunları ayrıntılı olarak anlatırken çok şeffaf davrandı.

Windows; 10 Ekim 2018 güncelleştirmesinin,“Windows Update aracılığıyla güncelleştirmeleri denetle” seçeneğini el ile seçen ileri düzey kullanıcılar için artık tam olarak kullanılabildiğini belirtti.

Bu; herhangi bir bilgisayarda güncellemeleri kontrol edebilmeniz ve Ekim 2018 güncellemesini güvenilir bir şekilde alabilmeniz gerektiği anlamına gelir.

Microsoft bu güncellemeden sonra; Windows 10 kalitesine odaklanmayı planlıyor. Bununla birlikte Windows yaptığı açıklamada; her makinenin aynı olmadığını ve bileşenlerin, sürücülerin ve yazılımların windows 10 çalıştıran 700 milyondan fazla makinede değişiklik gösterdiği için test edilecek karmaşık bir sistem olduğunu vurguladı. Şu anda bütün PC modelleri için windows güncellemesi hazır olarak bekliyor.

Windows güncellemesi ile ilgili tüm yorumlarınızı technotoday ailesi olarak heyecanla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here