Ana sayfa Mobil Windows ekranına Android telefonunuzu taşıyan Your Phone kullanıma sunuldu

Windows ekranına Android telefonunuzu taşıyan Your Phone kullanıma sunuldu

0
your phone

Windows 10 Insider ile birlikte Your Phone adlı uygulamasını test eden Microsoft, bu uygulamayı sonunda kullanıcılara sundu. Uygulama basitçe ve kısıtlı şekilde Android akıllı telefonunuzun ekranını Windows 10 bilgisayarınızın ekranına yansıtıyor. Özelliği kullanabilmek için bilgisayarınızın Nisan 2018 güncellemesine sahip olması gerekiyor. Güncellemenin ardından Your Phone uygulaması Microsoft Store’da kullanılabilir hale geliyor. Uygulama ekran yansıtması ve kullanımın yanı sıra sürükle bırak özelliğine de sahip.

İlgili Haber: Android Mesajlar ile artık bilgisayardan SMS gönderme devri başladı!

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre firma yakın zamanda SMS senkronizasyonu, bildirim yansıtma gibi özellikleri de uygulamaya eklemeyi planlıyor. Microsoft, Your Phone uygulamasını Redstone 5 güncellemesinden bu yana test ediyordu ve sonunda kullanıcılara sundu.

Firmanın paylaştığı blog gönderisine göre aynı özellik çok yakında iPhone ile de çalışmaya başlayacak. Bu çalışmaya başlama maalesef Android’e göre çok daha kısıtlı olacak. Açıklanana göre iPhone modelleri sadece web sayfalarını bilgisayarda okumaya devam etmenize imkan sağlayacak. Fotoğraf paylaşımı, bildirim senkronizasyonu ya da mesajlar çift taraflı kullanılamayacak.

Eğer Android akıllı telefon sahibiyseniz ve Windows 10 güncellemeleriniz tamamsa buradan Microsoft Mağaza’ya giderek uygulamayı yükleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here