Ana sayfa Yazılım Windows Azure Türkiye’de

Windows Azure Türkiye’de

0

Microsoft”un açık ve esnek bulut platformu Windows Azure bugünden itibaren Türkiye”de de kullanıma açılıyor

Microsoft veri merkezlerinden sağlanan Windows Azure, uygulama geliştiriciler ve kurumlara bulutun gücünden sonuna kadar yararlanabilme imkanı sunuyor.

Microsoft, Türkiye”deki kurumlar ve uygulama geliştiricilerin de Windows Azure hizmetlerinden yararlanabileceğini duyurdu. Bugün yapılan açıklama ile içinde Türkiye”nin de bulunduğu 48 ülkede daha kullanıma açılan Windows Azure toplam 89 ülkede hizmet veren en yaygın bulut servislerinden biri oldu. Microsoft veri merkezlerinden sunulan Windows Azure platformu tek başına veya diğer bulut yapıları ile birlikte kullanılabiliyor. Windows Azure”un sunduğu açık platform, yeni uygulamalar geliştirmek ve mevcut uygulamaları bulutun sunduğu kabiliyetler ile zenginleştirilme konusunda uygulama geliştiricilere çeşitli imkanlar sağlıyor.

Herhangi bir yazılım geliştirme dili ya da aracı kullanarak uygulama geliştirme özgürlüğü sunan Windows Azure, geliştirilen bu uygulamaları güvenli bir şekilde barındırmaya ve sunduğu esneklik sayesinde de ihtiyaç duyulan ölçeklerde kullanabilmeye olanak tanıyor. Windows Azure kurumlara ise işlerini ve uygulamalarını kendi belirleyecekleri, yapılarına en uygun hız ve kapsamda bulut sistemine taşımalarına da yardımcı oluyor.

Yeni özellikleriyle artık daha güçlü
Türkiye”deki kullanıcılar Windows Azure”un yeni eklenen özellikleri ve geliştirilen hizmetlerinden de yararalanabiliyor. Windows Azure”un bu ay başında ön izleme olarak açıklanan yeni ve güçlü özelliklerinin başında web siteleri, sanal sunucular ve medya servisleri geliyor. Windows Azure ve özel Bulut ortamları arasında güvenli ağ ortamlarının kurulabilmesi, yeni yönetim portalı, veri depolama için coğrafi yedekliliğin yanı sıra yerel yedeklilik ile SQL raporlama bazı diğer önemli teknolojik gelişmeler olarak göze çarpıyor.

Bugünden itibaren Türkiye”de de kullanıma sunulan Windows Azure”u ücretsiz olarak denemek için http://www.windowsazure.com/tr-tr/pricing/free-trial/ adresini ziyaret edebilir, daha fazla bilgi için ise http://www.windowsazure.com/tr-tr/ adresine göz atabilirsiniz.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here