Ana sayfa Donanım Windows 9 bomba gibi gelecek

Windows 9 bomba gibi gelecek

0

Microsoft‘un Windows işletim sistemi senelerdir aynı kaynak kodu üzerinden devam ettiriliyor. Windows işletim sisteminin daha akıcı ve modern olmak için bu kaynak kodlarının değişmesi gerektiğinin çok sık konuşulmaya başlandığı bu günlerde, Microsoft işe el atmış gibi gözüküyor.

 

 

Windows 9 bomba gibi gelecek

 

 

 

Yayınlanan yeni iş ilanına göre Microsoft, işletim sisteminin kaynak kodlarını güncellemek için kolları çoktan sıvamış. İş ilanında, üst düzey kullanıcı ara yüzü deneyiminden bahsediliyor. Hatta iş ilanında “çalıştığınız projeyi anneniz bile basitçe anlayabilmeli” gibi bir cümle de yer alıyor. Bu cümleden, Microsoft‘un çok basit ve çok kullanışlı bir işletim sisteminin temellerini attığı anlaşılıyor.

 

İlanda şu cümleler dikkat çekiyor: “Ekipteki bir geliştirici olarak sizin yüksek kaliteli mimariyi, Windows‘un yüksek seviye kullanıcı ara yüzüne dâhil etme sorumluluğunuz bulunuyor. Aynı zamanda yaratacağınız ürün hakkında kritik kararlar verebilmelisiniz. Kullanıcı ara yüzünde eski kaynak kodlarını XAML olarak güncellemeli / değiştirmelisiniz. Kullanıcı ara yüzünün ne kadar kullanılabilir ve sabit olduğuna kendiniz karar vereceksiniz.”

 

 

Windows 9 bomba gibi gelecek

 

 

 

Microsoft‘un eski yazılım mühendisleri ve bağımsız yazılımcılar, bu ilandan sonra, şirketin Win32 klasörünün içinde bulunan kodları değiştireceğini düşünüyorlar. Geçen günlerde Windows 9 hakkında dedikodular yayılmaya başlamıştı. Microsoft’un bu işe alımında Windows 9‘da çalışmak üzere geliştiriciler aradığı da bir başka söylenti. Windows 9’un 2015 senesi içinde satışa çıkacağı konuşuluyor.

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here