Ana sayfa İnternet Windows 8 sonunda ortaya çıktı!

Windows 8 sonunda ortaya çıktı!

0

Microsoft’un yeni işletim sistemi, yüzünü Computex Fuarı’nda görücüye çıktı

Microsoft bugün Computex’te D9 konferansı çerçevesinde yeni jenerasyon Windows’u, yani Windows 8’i tüm dünyaya duyurdu. Windows 8, yapılan sunuma göre sadece bir yazılım değil, donanımla yakından ilişkili özel bir yapı. Windows 8, minik dokunmatik cihazlardan klasik PC’lere kadar tüm platformlarda aynı şekilde kendini gösterecek ve fonksiyonellik konusunda devrim yaratacak.
windows 8

CDiğer Windows tablet işletim sistemlerinin tersine, Windows 8 tabletlerde kolay kullanım ve tabletin yapısına uygun bir deneyim sağlamayı amaçlıyor. Tamamen ‘döşeme’lerden oluşan ara yüzü AllthingsD şöyle açıklıyor: ‘Ara yüzün kalbi konumundaki yeni başlama ekranı, Microsoft’un Windows Phone 7’de kullandığı döşeme tabanlı ara yüzü örnek alıyor. Tüm programlar bir dokunuşla döşeme olarak görüntülenebiliyor.’
 

İşletim sistemi geleneksel Windows uygulamalarını çalıştırabildiği gibi tablete özel HTML5 ve JavaScript’de yazılmış Windows 8 uygulamalarını da çalıştırabiliyor. İşletim sisteminde internet tarayıcısı olarak ise Internet Explorer 10 bulunuyor.


Windows 8’i görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here