Ana sayfa Yazılım Windows 8 mağazası Türkiye’ye açıldı

Windows 8 mağazası Türkiye’ye açıldı

0

26 Ekim”da dünya lansmanı yapılacak olan Windows 8, ilk Türk uygulamalarının Windows 8 Mağaza”da yer alması için Türkiye”deki yazılım ve uygulama geliştiricileri bekliyor

Windows 8″in 26 Ekim 2012″de gerçekleştireceği dünya lansmanı öncesinde, aralarında Türkiye”nin de olduğu toplamda 120 ülkeden hem kurumsal hem de bireysel yazılım geliştiriciler kendi dillerinde uygulama geliştirip Windows 8 Mağaza”da kullanıcılarla buluşturma imkanına sahip olacak. Windows 8 Mağaza”da Türkçe”nin dahil olduğu 37 farklı dilde uygulama yayınlanacak ve ücretli uygulamalarda da TL olarak satınalma yapılabilecek.
 

Türkiye”de de uygulama mağazası tamamen Türkçe ve TL satınalma seçeneği ile pek çok gelir modelini destekleyecek. Geliştiriciler uygulamalarını ücretli veya reklam gelir modeli ile destekli olarak ücretsiz yayınlayabilmenin yanı sıra uygulamayı indirenler için kısıtlı deneme sürümünü de dahil ederek ücretli olarak yayınlayabiliyorlar.

Uygulama ve yazılım geliştiriciler Microsoft Türkiye tarafından düzenlenen etkinliklere katılabiliyor ya da www.acikakademi.com/windows8 adresinde yer alan Windows 8 eğitimlerini izleyerek uygulama geliştirme hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Yine aynı adresten güncellenen online kaynaklara erişim yapılabiliyor ve takip edilmesi gereken adımlarına erişebiliyor.

Windows 8 uygulaması geliştirmenin avantajları
• Milyonlara ulaşılabilirlik : Windows 8 önümüzdeki sene Türkiye” de 4 milyonun üzerinde, tüm dünyada ise yüzmilyonlarca Windows kullanıcısı ile uygulamanızı buluşturma şansını geliştiricilere sağlayacak.

• İlk sırada yer alma : Windows 8 Mağaza” da fikir ve uygulamalarıyla Türk geliştiricileri ilk ve en ön sırada yer alabilecek.


• Microsoft”un desteklerinden faydalanılabilme:
Windows 8 çıkmadan ücretsiz eğitim, ücretsiz Windows 8 Uygulama Mağazası üyeliği veücretsiz uygulama kalite testinden faydalanılabiliniyor.


• Teknik destek verilmesi:
Microsoft Türkiye programınaa kaydolan ve geliştirmeye başlayanlara Microsoft”un duyuracağı tarih ve saatlerde geliştiriciler ister Microsoft ofisinde isterse de ofis/evde sorularına ücretsiz danışmanlık sağlayarak, teşvik ediyor.
• Uygulamaların tanıtımı: Geliştiriciler Windows 8 lansmanı öncesi uygulama geliştirip, mağazada yayınladığı taktirde Windows 8 lansmanı esnasında “Lansman Uygulamaları” arasında yer alabilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here