Ana sayfa Yazılım Windows 8 ile sesli ve görüntülü arama mümkün olabilir

Windows 8 ile sesli ve görüntülü arama mümkün olabilir

0

Microsoft”un merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8′i tanıtmasından sonra tanıtım esnasında açıklanmadı ancak dikkatli izleyicilerin farkettiği yenilikler de bulunuyor

Los Angeles”da gerçekleştirilen BUILD konferansında Microsoft konuşmacıları Windows 8′i tanıtırken dev ekran görüntüleri üzerinde yeni işletim sistemini anlatmıştı. Istartedsomething sitesinin yazarı Long Zheng bu görüntülerin bazılarında arama fonksiyonuna ilişkin ayrıntılar yakaladı.

Resimde Live Tile tasarımındaki karolardan birisinde, Arama özelliği yanında bir video ikonuyla beraber görünüyor. Videolu görüşme daha önce Windows 8′in internete sızan yapılarında keşfedilen bir özellikti.
 

Microsoft”un Skype”ı Mayıs ayında 8.5 milyar dolara satın alması ile Windows 8 içerisinde sesli ve videolu görüşmelerin olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Chatter uygulamasının Skype öncesinde denenmiş ve sonra vazgeçilmiş olabileceği de belirtiliyor. Windows”un Skype hizmetini Lync ile birlikte sunacağı da iddialar arasında.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here