Ana sayfa Yazılım Windows 8 için tarih verildi!‎

Windows 8 için tarih verildi!‎

0

Microsoft Windows 8 ne zaman geliyor?

Windows 7 bugünlerde bir senesini doldurdu. Windows 8 için de gündem yavaş yavaş oluşmaya başladı. Aslında daha Windows 7 çıkmadan önce Windows 8′den bahsedenler olmaya başlamıştı. Peki, Microsoft Windows 8′i ne zaman pazara sunacak?

Microsoft”un Hollanda sitesi bir sonraki Windows için “Windows 8” adını kullandı ve üzerinde çalışıldığını duyurdu. Blogda yapılan açıklama şöyle; “Microsoft, Windows 8 üzerinde çalışıyor. Fakat piyasaya sürülmesi için önümüzde daha iki yıl var”

Microsoft”un sunucu bölümünden yapılan açıklamalarda bir sonraki Windows Server sürümünün 2012 yılında piyasaya sürüleceği belirtilmişti. Windows Server genelde Windows”un piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonra pazara giriş yapıyor.

 

 

 

Windows 8″in daha hızlı açılıp, kapanacağı ve daha az enerji tüketeceği Microsoft tarafından gelen bilgiler arasında. Ayrıca Apple”ın yeni duyurduğu Mac uygulama mağazasına benzer bir mağaza da yeni Windows”ta yer alabilir.

Microsoft CEO”su Steve Ballmer, geçtiğimiz günlerde yeni Windows ile ilgili bir açıklama yaptı. Ballmer Windows 8 yerine “Windows”un bir sonraki sürümü” dedi ve ekledi “Bir sonraki sürüm Microsoft”un en riskli bahsi olacak.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here