Ana sayfa Yazılım Windows 8 görüntüleri internete sızdı!

Windows 8 görüntüleri internete sızdı!

0

Microsoft’un merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8, ilk görüntüleriyle internet dünyasının göz bebeği haline geldi!
 

22 Ekim 2009’da piyasaya sürülen Windows 7 ile birlikte Vista’da kullanıcılarına yaşattığı hayal kırıklığının telafisini yapmayı başaran yazılım devi, Windows 8 için de önemli sürprizler hazırlıyor gibi görünüyor. 2012’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen işletim sistemi, tarih yaklaştıkça yeni bilgileriyle de kullanıcılarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Win7China adlı çin menşeili bir internet sitesi, Windows 8 ile ilgili resmi olmayan görselleri internete sundu. Microsoft tarafından ise bir yalanlama gelmedi!
 
Sitenin iddiasına göre Windows 8, fabrika ayarlarına dönme tuşu barındıracak. Bu tuş aracılığıyla hangi esnada olursa olsun sistem (sadece sistem dosyaları), ilk kurulduğu ana geri dönecek. Bu işlem, sadece 2 dakika sürecek! Windows 8’i sıfırdan kurmak ise sadece 8 dakika sürecek. Bu süre, Windows 7’nin kurulum süresinden 2,5 kat daha hızlı.

Fabrikaya dönüş özelliği, herhangi bir medya aygıtına ihtiyaç duymayack. Aynı şekilde boş alan gereksinimi olmayacak. Sistem, 2 dakika içerisinde ilk yüklendiği andaki haline geri dönecek. çin menşeili internet sitesi ayrıca Windows 8 ile ilgili birkaç bilgi daha paylaştı. Windows 8, bünyesinde dahili bir uygulama mağazası barındıracak. Böylece Mac’ten sonra bir başka masaüstü işletim sistemi de entegre uygulama mağazasına sahip olacak. Bu mağazaya, Windows Live ID ile giriş yapabileceğiz.
 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here