Ana sayfa Donanım Windows 8’e dönüşümde grafik oyun temelli gelişime hazır olun!

Windows 8’e dönüşümde grafik oyun temelli gelişime hazır olun!

0

Nvidia, Windows 8″in avantajlarından yararlanacak yüz milyonlarca cihaz için uygulama geliştirmek üzere araçlar ve kaynaklar sunacak olan Windows 8 geliştirici programını duyurdu

Dört NVIDIA işlemci markasının hepsi de Windows 8″i destekleyecek. NVIDIA”nın gelecek nesil dört çekirdekli Tegra işlemcisi hafif, enerji verimli tabletler ve dizüstü bilgisayarları güçlendirecek yonga üzerinde ARM tabanlı bir sistemdir. NVIDIA aynı zamanda, en iyi oyun deneyimini sunan GeForce GPU”lar; film yapımcıları ve diğer profesyonel iş istasyonu kullanıcıları için öncü Quadro GPU”lar; ve bilimsel araştırmalar, veri merkezleri ve yüksek performanslı hesaplama için buluş niteliğindeki Tesla GPU”lar ile x86 sistemlerde Windows 8″i destekleyecek.
NVIDIA PC İş Birimi kıdemli yardımcı başkanı Jeff Fisher, “Windows 8, zarif kullanıcı arayüzü ve ARM tabanlı işlemcileri ile tabletler ve dizüstü bilgisayarlar için verdiği destekle sektöre deprem niteliğinde bir değişim getirecek” dedi. “ARM ve x86 ortamlarındaki uzmanlığımız ve Windows kod tabanına olan yakınlığımız bizi Windows 8 geliştiricilerini desteklemek için uygun nitelikte tek seçenek yapıyor.” Açıklamasında bulunurken Microsoft Windows planlama, donanım ve PC ekosistemi kurumsal başkan yardımcısı Mike Angiulo”da “Microsoft, NVIDIA”nın komüniteye araçlar sağlamadaki liderliğine değer veriyor.” Diye konuştu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here