Ana sayfa Yazılım Windows 8″den yeni haberler!

Windows 8″den yeni haberler!

0

Microsoft’un merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8, yeni görüntüleri ve özellikleriyle internete sızdı…
 

Microsoft, titizlikle üzerinde çalıştığı Windows 8’in geliştirilmesinde büyük aşamalar kaydediyor. Bu sene içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen Windows 8, yeni özellikleri ve arayüzüyle yediden yetmişe tüm teknoloji dünyasının ilgi odağı konumunda. Windows 8, klasör ve görev çubuğu başta olmak üzere birçok kullanıcı kolaylığıyla birlikte gelecek. Windows 8’e eklenecek olan özelliklerden biri de History Vault. Bu özellik, Windows 8’e gömülü olarak eklenecek olan bir çeşit yedekleme ve geri yükleme servisi olacak. History Vault’un altında bir çeşit zaman çizgisi olacak ve bu zaman çizgisi, kaydedilen dosyaların yedeklenmesi ve belirtilen tarihteki durumlarını gösterecek.

 

Windows 8
Windows 8’e eklenecek bir diğer özellik ise Immersive Browser. Bir çeşit tarayıcı olacak olan ve son derece sade ve basit bir arayüze sahip olan Immersive Browser, Internet Explorer ile ne gibi bir ilişki içerisinde olacak büyük merak konusu.

 

Windows 8

 

Microsoft’un merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8, yeni görüntüleri ve özellikleriyle internete sızdı…

Windows 8 build 7955’in internete sızmasıyla birlikte, işletim sisteminin ekran görüntüleri de internete sızmaya başladı. Aşağıda gördüğünüz ekran görüntüsü, Windows 8 build 7955’e ait. İlk aşamada Windows 7 arayüzünün aynısı gibi görünen arayüz, Windows 8’in final sürümü yayınlanana kadar ne derece değişecek henüz bilinmiyor. Fakat bildiklerimiz doğrultusunda diyebiliriz ki, Windows 8’in arayüzü Windows 7’den çok da farklı olmayacak.
 

Windows 8

Windows 8, genel olarak Windows 7’nin üzerine eklenen yeni özellikler ve yeni servisler ile birlikte, kullanım kolaylığı artırılmış ve geleceğin teknolojilerini içerisinde barındıran bir yapıya sahip olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here