Ana sayfa Mobil Windows 8″de Flash olmayacak!

Windows 8″de Flash olmayacak!

0

Microsoft, merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8 ile ilgili son olarak, Windows 8 yüklü tablet bilgisayarlarda Flash’a yer olmadığını açıkladı…
 

Adobe’un ve bir dönemin göz bebeği platformu Flash’a, bir kötü haber de Microsoft’tan geldi. Flash tabanlı uygulama ve internet siteleri, uzun süredir Apple’ın iOS cihazları tarafından desteklenmiyordu. Bu olay, Flash’a olan ilginin azalmasına sebep olsa da, Adobe hiçbir zaman Flash’a olan desteğini kesmedi. Görünen o ki Flash’ın mobil platformdaki yolu sadece Android’le kısıtlı kalacak. Zira Flash’a bir darbe de Microsoft tarafından geldi.

 

Windows 8
Microsoft, Windows 8 yüklü tablet bilgisayarlarda Flash desteğinin olmayacağını açıkladı. Açıklamayı yapan Internet Explorer ekibinin başındaki isim olan Dean Hachamovitch. Windows 8’in tablet versiyonunda Flash desteğinin olmamasının sebebi olarak ise, HTML5’in Windows 8 tablet sistemleri için daha avantajlı olması gösterildi. Windows 8’in masaüstü/dizüstü versiyonlarında ise Flash desteği mevcut olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here