Ana sayfa Mobil Windows 8 cebe giriyor

Windows 8 cebe giriyor

0

Windows 8’in cep telefonlarına da geliyor

Microsoft’un gözde mobil işletim sistemi Windows Phone 7 henüz çıktı ama görünüşe bakılırsa Intel’in gözü oldukça yükseklerde. Intel CEO’su Paul Otellini, Intel’in bu hafta gerçekleştirdiği mali konferansta Windows 8’i mobil telefonlarda kullanmayı düşündüklerini söyledi.

 

 

Microsoft’un Windows 8’in ARM işlemcileri dahil olmak üzere farklı işlemcilerle çalışacağını açıklamasının ardından, Windows 8’in ‘her yerde’ çalıştırılabilmesi gerçeğe dönüşecek gibi görünüyor.
 

Microsoft’un taşınabilir cihazlarda Windows 8 kullanımına dair nasıl bir politika izleyeceği ise hala belli değil. Windows 8, tablet bilgisayarlar için önemli bir gelişme olabilir ama Microsoft gerçekten Windows 8 çalıştıran cep telefonları yayınlamak isteyebilir mi?
 

Windows Phone 7 henüz çıktı ve Windows 8’in çıkmasına hala bir yıldan daha fazla zaman var. Bunları düşündüğümüzde yeni bir işletim sistemi bize çok şey kazandırmayabilir, ancak belki Windows 8’in ‘hafif’ bir sürümü çift işletim sistemli olarak telefonlarda kullanılabilir…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here