Ana sayfa Yazılım Windows 8 büyük bir yenilikle geliyor

Windows 8 büyük bir yenilikle geliyor

0

Windows 8 Windows Store ile birlikte gelecek
 

Windows 8 ile ilgili detayları ortaya çıkartan sızma bilgilerden, Microsoft’un planlarıyla ilgili yeni detaylar ortaya konuldu. Bu bilgilere göre Microsoft, Windows 8 ile birlikte kullanıcılar için online bir uygulama marketi sunacak. Kullanıcılar, buradan, uygulamaları ve ayarları kolayca sistemlerine aktarabilecek. Kullanıcılar istedikleri uygulamaları satın alıp, istedikleri Windows 8 cihazda kullanabilecek.

Yeni Windows Store’da internet üzerinden ya da yerel olarak uygulamalara erişmenin mümkün olacağı ve geliştiricilere, milyonlarca kullanıcıya ulaşma imkanı sunacağı da Neowin’in yayınladığı slayt gösterilerinde yer alıyor.

Sistemin nasıl çalışacağı ve teknik altyapısını sonraki sayfada bulabilirsiniz.

 

 

 

Sistemin teknik altyapısı ise, Microsoft’un  bulut bilgi işleme merkezi Azure üzerinden sağlanacak. Windows 8 ile entegre edilecek olan Azure, uygulamaları indirmek isteyenler için otomasyonu sağlanmış olacak. Microsoft iddiları resmi ağızdan doğrulamasa da, mobil cihazlara ödenen uygulama bedelleri göz önüne alındığında oldukça mantıklı ve yenilikçi bir fikir olarak görünüyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here