Ana sayfa Donanım Windows 8.1 yelpazesi genişliyor

Windows 8.1 yelpazesi genişliyor

0

Microsoft, az önce yayımladığımz haberdeki gibi tanıttığı yeni aksesuarlarının ötesinde yeni akıllı telefonlarla da gündeme oturdu. Microsoft‘un son mobil işletim sistemi sürümü Windows Phone 8.1′den güç alan Lumia 830, Lumia 735 ve Lumia 730 cihazlarını bugün tanıttı.  Yeni nesil Lumia cihazlarda daha yeni özellikler ve yenilikler ile uygun fiyatlarla kullanıcılar ile buluşacak. Cihazlar için geliştirilen PureView görüntü teknolojisi, optik görüntü sabitleme özellikleri cihazın ince tasarımı ile buluştu ve “amiral gemi modeli” anlayışına yeni bir anlayış getirdi.

Cihazın lensinin sağladığı geniş açı sayesinde ön kamerasında da kaliteli görüntüler yakalanmasını sağlayan kamera donanımı aracılığı ile Skype görüşmeleri de eksiksiz ve kaliteli hale geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft‘un yayınladığı Windows 8.1 sürümünün getirdiği ek özelliklerle Lumia Camera gibi yüksek perde hızıyla kaliteli görüntü sağlayan özel fonksiyon Lumia Denim yazılımı ile diğer Lumia cihazların özellikleri de gittikçe şaşırtıyor.

Microsoft‘un “cep dostu” olarak tanımladığı Lumia 830, Rich Recording teknolojisinin ötesinde Lumia cihazlarda bulunan gelmiş geçmiş en ince optik görüntü sabitleme sistemi ve Carl ZEISS lense sahip 10 MP PureView kamerası ile ışıksız ortamlarda da yüksek kaliteli görüntü sağlıyor. Bununla birlikte, Microsoft Office mobil uygulamaları yüklü halde satışa sunulan cihaz, Windows Phone‘un en güncel versiyonu ile piyasaya sürülecek. Ek olarak, OneDrive platformunda 15 ücretsiz depolama alanı sayesinde içeriklerinizin senkronizasyonunu ve paylaşımını mümkün kılıyor. Cihaz, Alüminyum gövdesi ve polikarbonat tasarımının yanı sıra, diğer cihazlarda olduğu gibi kablosuz şarj özelliği de bulunduruyor.

 

Microsoft‘un yeni ürün yelpazesindeki diğer cihazlar Lumia 730 ve Lumia 735 birer multimedya devi olarak piyasaya sürülecek. Geniş açılı ön kamera ile çekim yapabilen lens tasarımı ve ince gövde tasarımı ile her şartta çekilen fotoğrafları paylaşmaya olanak tanıyor. 5MP ön kamerası sayesinde Skype‘da görüntülü konuşmayı ve çevrenizdekilerle çektiğiniz görüntüleri paylaşmak yeni Lumia‘lar ile daha kolay. Henüz görücüye çıkan ve yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak olan Lumia 730 ve Lumia 735 2220 mAh batarya ve 8GB dahili depolama alanı ve 15 GB ücretsiz OneDrive imkanı ile cihaz ile birlikte içeriklerinizi rahat rahat saklayabiliyorsunuz. Bununla birlikte, cihazlarda LTE/4G ve kablosuz şarj özellikleri ve bağlantıları bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here