Ana sayfa Yazılım Windows 8.1 RTM sürümü dağıtıma hazır

Windows 8.1 RTM sürümü dağıtıma hazır

0

Microsoft, Windows 8.1″i geliştirme sürecinde önemli bir adımı daha geride bırakarak Windows 8.1 RTM sürümün hazır olduğunu duyurdu

Windows 8.1 RTM sürümü, 27 Ağustos”tan itibaren piyasada mevcut veya yeni çıkacak ürünlerin Windows 8.1 ile uyumluluğunu sağlamaları için öncelikle Microsoft”un donanım iş ortaklarına gönderilecek. Windows 8.1, 18 Ekim”de tüm Windows 8 kullanıcıları tarafından Windows Mağazası aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilecek. Ayrıca Windows 8.1″li cihazlar yine 18 Ekim”de teknoloji mağazalarında raflardaki yerini alacak.
 
Microsoft”un “Windows 8 ve daha fazlası” olarak tanımladığı Windows 8.1, Windows 8 ile yeni nesil mobil çalışma ve eğlence anlayışını destekleyecek PC”lere, tabletlere ve endüstriyel cihazlara dair vizyonun yeni ve büyük bir adımını temsil ediyor. Tüketicilerden gelen geri bildirimler dikkate alınarak geliştirilen Windows 8.1 kişiselleştirme, arama, önyüklü uygulamalar, dokunmatik kullanım, Internet Explorer 11, Windows Mağazası deneyimi ve bulut hizmetlerine bağlantı gibi konularda çok sayıda yeniliği beraberinde getiriyor.

Windows 8.1, aynı zamanda kurumlar için mobil çalışma olanaklarının geliştirilmesi, güvenlik ve yönetilebilirlik gibi alanlarda da önemli geliştirmeler içeriyor.

Windows 8 kullanıcıları, 18 Ekim”den itibaren Windows Mağazası üzerinden uygulama güncellemesi şeklinde sunulacak olan Windows 8.1 final sürümünü ücretsiz olarak indirebilecekler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here