Ana sayfa Donanım Windows 8.1″e büyük güncelleştirme geliyor

Windows 8.1″e büyük güncelleştirme geliyor

0

Bu ay da tüm Windows işletim sistemlerine önemli bir güncelleştirme geldi. Güncelleştirmeden en verimli şekilde yararlanacak olan işletim sisteminin başında Windows 8.1 yer almakta. Bu güncelleştirme ile kullanıcılar Windows 8.1′i daha verimli şekilde kullanacak. Güncelleştirme sonrası korsan Windows 8.1 kullananlar kendilerine yasal lisans anahtarı edinmek durumundalar. Zira yer yer Microsoft tarafından 2 kez Windows 8.1′i yasallaştır uyarısı alacaklar. Yasallaştırma gerçekleşmezse mart ayı sonunda Windows 8.1 siyah ekrana gömülecek.

 

 

Peki güncelleştirme ne tür yenilikleri içinde barındırmakta? Yer bildirimleri sekmesinde ve açılış-kapanışta  düzeltmeler var. Windows Mağazası ile ilgili bir yeniliği de içinde barındırıyor. Windows 8.1′in, Metro ara yüzünde bulunan uygulamalar ve programlar masaüstüne kısayol şeklinde atılabilecek. Buna, Windows Mağazası da dahil. Bu da size zaman tasarrufu sağlayacak. Windows 8.1 uygulamalarındaki simge çubukları ile ilgili de düzenlemeleri içinde barındıran güncelleştirme, klavye kısayolları ile ilgili de yenilikler barındırmakta. Uygulamalara dokunmatik ekrandan kısa yol kullanarak ve klavyeden kısa yolları kullanarak kısa bir sürede erişebileceğiz. Yeniden Başlat, Uyku, Bilgisayarı Kapat simgeleri de baştan aşağıya yenilenmiş durumda. Güncelleştirmeye işletim sisteminizde yer alan Windows Update bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

Editörün Notu: You Tube’da, tam ekran video seyrederken, video bitiminde otomatik oturum kapatması ile ilgili sorunlar devam etmekte, bilgisayardan kaynaklı durum da olabilir. Bu konuyla ilgili bir güncelleştirme halen gelmemiş durumda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here