Ana sayfa Yazılım Windows 7″yi birleştirin!..

Windows 7″yi birleştirin!..

0

Win7″nin tüm sürümlerini tek bir DVD”de toparlayın.

Windows Vista”dan önceki sürümlerde Microsoft, her bir Windows sürümü için ayrı bir disk çıkarıyordu. Vista”da bu fazlalıktan müşterilerini kurtaran ve bütün sürümleri tek bir diskte toplayarak piyasaya süren Microsoft, hangi akla hizmet olduğunu bilemediğimiz bir nedenden ötürü Windows 7 de eski alışkanlığına geri döndü.

Her sürüm için ayrı disk prensibiyle kullanıcılarının karşısına çıkan Windows 7, işi bilgisayarla olan kişiler için bildiğiniz gibi ekstra bir zahmete yol açıyor. Windows 7 disklerini tek bir sürümle sınırlandıran şeyin 51 bayt”lık bir dosyanın olduğu geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Bunu silmek ve ardından tüm sürümleri tek bir diskte toplamak yapılabilecek bir iş fakat alınan sorumluluk oldukça fazla. Kullanıcı bu işlemi bildiği klasik yollardan yapmaya kalkarsa, Win7 DVD”sinden bir ISO dosyası yaratmak ve ardından da “ei.cfg” adlı 51 baytlık dosyayı silmek zorunda. Bunu yapmanın risklerini anlatmak sanırım biraz güldürebilir. çünkü oldukça tehlikeli bir iş. Yanlışlıkla başka bir dosyayı silmek hazırladığınız DVD”nin çöp olmasına neden olabilir.

 

 

İşte bu durumu basit bir programla ortadan kaldırabilirsiniz. ei.cfg Removal Utility adlı program sayesinde tabir-i caizse suya sabuna dokunmadan bu dosyayı bilgisayarınızdan kaldırabiliyorsunuz. Ardından hazırladığınız ISO”yu başka bir DVD”ye yazdığınız takdirde elinizde eşi benzeri olmayan bir disk olacak. Belirtmekte yarar var, her sürüm için ayrı bir lisans anahtarınız olmak zorunda. Tek sorun ise 32 bit ve 64 bit sürümleri tek bir diskte toplayamamak. Ancak 2 diskte Windows 7″yi toplamak 8 adet diskte toplamaktan iyi olsa gerek. Bu yararlı programı indirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here