Ana sayfa Yazılım Windows 7 yardımı tuzak olabilir!

Windows 7 yardımı tuzak olabilir!

0

Uyumluluk sorunları çözmeye çalışan programlara dikkat
 

Kullandığınız ya da kullanmak istediğiniz programlar konusunda yardım ararken, internette karşınıza çıkan her programa güvenmeyin.

Windows 7 uyumluluk konusu bazı bilgisayar kullanıcılarının kafasını karıştırıyor. “Hangi  programlar  sistemi Windows 7’ye yükselttikten sonra sorunsuz çalışacak”, “Bunu sağlamak için ne yapmak gerekiyor?”, “Sistemimi  Windows 7’ye yükseltmeli miyim?” gibi sorular ortalıkta dolaşırken bir anda e-postanızın gelen kutusunda bir yardım önerisi ile karşılaşabilirsiniz.

Kaynağına güvenmeden e-postaları açmayanlar için sorun yok ama çaresizlikten bu yardım talebini kabul edenler, sistemlerini sanal suçlulara açmış oluyorlar. Zip ile sıkıştırılmış bir arişv dosyası halinde gönderilen bu sözde Windows 7 uyumluluk yardımcısı kurulduktan sonra size herhangi bir yardımda bulunmadığı gibi sisteminizde bir arka kapı açarak, sanal suçluların sisteme erişmesini sağlıyor.

Romanyalı güvenlik firması BitDefender’ın tespit ettiği ve Tojan-Generic-3783603 adıyla tanımladığı bu yeni tehlikeden korunman en iyi yolu , kaynağından emin olmadığınız e-postaları açmamak, açsanız bile eklentilerine dokunmamamız olacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here