Ana sayfa Yazılım Windows 7″de işlem tamam

Windows 7″de işlem tamam

0

Kurumsal müşteriler  getirdiği maliyete rağmen 7’yi beğendi

1700’ün üzerinde kurumsal müşterinin Windows’un yeni işletim sistemi Windows 7 ile ilgili görülşeri yayınlandı. Change Wave tarafından hazırlanan raporda cevabı en çok merak edilen soru; şirketlerin Windows 7’ye nasıl baktığı …

Yayınlanan rapor böylesine kritik soruların cevabını vermesi açısından oldukça önemli Rapora göre kurumsal müşterilerin %93’ü Windows 7’nin performansından “tatmin olduklarını” belirtti. %93’lük oran daha önce yapılmış olan aynı araştırmaya göre %1’lik artış olduğunu gösteriyor.

Bu 1700 firmanın büyük kısmı 100’ün üzerinde Windows 7 lisansına sahip. Toplu lisans satın alan müşteriler için yeni işletim sisteminin performansı kadar yol açtığı maliyet artışları da büyük önem taşıyor. Araştırmada Windows 7’nin firmalar için yol açtığı ek maliyetler de incelendi.

Araştırmaya katılan firmalardan %26’sı Windows 7’nin kendileri için sadece yazılım değil, ek donanım maliyeti de çıkarttığını söyledi. Fakat bu donanım yatırımların zaten planlanmış yatırımlar olduğu, Windows 7’nin aslında bu süreci hızlandırıp öne çektiği açıklandı.
Rapor da gösteriyor ki, Windows 7 son kullanıcının ötesinde, dev şirketler için de gayet tatminkar bir işletim sistemi olmayı başardı. Şimdi akıllara gelen soru ise; Windows 7, Vista faciasının izlerini tamamen silebilecek mi?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here