Ana sayfa Yazılım Windows 7 cebe geliyor

Windows 7 cebe geliyor

0

Beğenilen işletim sistemi mobil cihazlara da girecek

Microsoft, işletim sistemleri piyasasında dünya genelinde yüzde 95 gibi ezici bir paya sahip. Ancak Microsoft, Windows”un başarısını başta mobil cihazlar olmak üzere diğer platformlara da taşımayı hedefliyor.

2009 yılı sonunda Microsoft’ta Mali İşler Koordinatörü olarak göreve başlayan Peter Klein, “Kullanıcı her cihaza Windows 7’yi kurmak istiyor” diyerek Windows 7’nin mobil sürümünün hazırlıklarının yapıldığı sinyalini vermiş oldu.

Windows 7, henüz ekim ayında piyasaya çıkmasına rağmen Microsoft’a rekor ciro ve kazanç sağladı. Microsoft yetkilisi Peter Klein, 2009’un son çeyreğinde yüzde 14’lük artışla 19 milyar dolar ciro elde ettiklerini, net kârın ise yüzde 60’lık artışla 6,7 milyar doları bulduğunu söyledi. Vista ile hüsran yaşayan Microsoft, Windows 7’den birkaç ay içinde 60 milyondan fazla sattı. 2009’un son çeyreğinde Microsoft’un cirosunun üçte birini, net kârın ise üçte ikisini Windows 7 sağladı.
Yazılım devi şimdi, son sürümde yakaladığı bu başarıyı, mobil cihazlara taşıyarak kârını katlamak istiyor. Gelen bilgiler ise Windows 7’li mobil cihazlara çok az zaman kaldığı yönünde…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here