Ana sayfa Yazılım Windows 7 bataryayı bitiriyor mu?

Windows 7 bataryayı bitiriyor mu?

0

XP ya da Vista’dan Windows 7’ye geçenlerin derdi aynı
 

Windows XP’den ya da Vista dan Windows 7’ye geçen dizüstü bilgisayar sahipleri ,pil ömrünün kısaldığından şikayet ediyor. Başta Microsoft’un TechNet forumları olmak üzere, internette çeşitli forumlarda ve teknik destek bölümlerinde, kullanıcıların Windows 7 ile dizüstünde düşük pil ömründen şikayet ettiği görülüyor. Şikayetlerin büyük bölümü 2 ya da 3 yaşındaki dizüstü bilgisayarların sahiplerinden geliyor. Ancak işin aslı işletim sisteminin yüksek düzeyde pil kullanmasından kaynaklanmıyor. Bu problemin sebebinin, pil ömrünü ölçüp, kullanıcıyı uyaran yeni bir uygulama olduğu belirtiliyor.

 

 
Kullanıcının bataryasını değiştirmesi gerektiğini belirten bu aracın, yanlış alarm vererek ani kapanmalara sebep olduğu aktarılıyor. Yani batarya bitmediği halde yazılım batarya bitti sanıyor. Microsoft ise bu sorunu kabul ederek; Windows 7’nin firmware’i okuma şeklinden kaynaklanmış olabileceğini belirtiyor. Sorunun kaynağını, donanım üreticileriyle birlikte araştırdıklarını belirten Microsoft, soruna çözüm için kolları sıvadıklarını da duyurdu. Microsoft bu uyarı sisteminin yeni bir özellik olduğunu ve farklı model ve marka dizüstü bilgisayarlarda kullanıcıların sorunla karşılaştığını göz önüne alıyor ancak sistemin her zaman yanlış alarm vermediğini hatırlatıyor.


Bazı alarmlar gerçekten eski ve şarj tutmayan bataryalar konusunda da uyarıyor. Bazı modeller ise şirketlerin hatalı üretim olarak piyasadan toplattığı modeller ve kullanıcılar bu uyarı sayesinde sorunu fark ediyor. Ancak yanlış saat doğruyu gösterse de bu sorunun giderilmesi gerekiyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here