Ana sayfa Yazılım Windows 7 artık her yerde

Windows 7 artık her yerde

0

Embedded versiyonuyla her elektronik cihaz Win 7 kullanacak
 

Windows 7’nin Embedded yani gömülü  sürüm sonunda çıktı. Microsoft’un en başarılı işletim sistemi artık neredeyse akla gelebilecek her türlü  elektronik  cihazda kullanılabilecek.

Geliştiriciler yeni bir televizyona ya da taşınabilir cihaza Windows 7 Embedded kurup, istedikleri şekilde optimize ederek hızlı açılan, güçlü özellikler sunan bir platforma kavuşabilecek. Bu platform üzerinde Microsoft teknolojileri ile hızla ihtiyaç duydukları uygulamaları kullanabilecek, geliştirebilecek.

Normal bir Windows’un aksine kurulmayan, cihaza gömülü olarak gelen bu işletim sistemi türü, donanıma ve amaca göre özelleştirilerek  performans  açısından yüksek oranda optimize edilebiliyor. çoklu dokunmatik arayüz, hareketler, içeriğe göre davranan uygulamalar, güç tasarruflu uygulama geliştirme imkanı, sayısız Windows API’si geliştiricilerin hizmetinde.

Peki Embedded sürümü hangi cihazlarda kullanmayı mümkün kılıyor? Şaşkınlık yaratacak cevap bir sonraki sayfada…
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 

 

 

Gelişmiş uydu alıcılar, televizyonlar, yakıt pompaları, hizmet noktaları, oyun cihazları, ev otomasyon sistemleri, endüstriyel kontroller, akıllı cihazlar, multimedya  internet  araçları , kiosklar, dijital imza, mobil servis noktaları, çok amaçlı yazıcılar, ağa bağlı multimedya cihazları ve hafif istemciler Windows 7’nin sunduklarından yararlanabilecek.

Microsoft, Windows 7 Embedded’ın tercih eden OEM’lere para kazandıracağını vurguluyor ve pazarın 4 yıl içinde 40 milyon üründen 360 milyon ürüne çıkacağını hesaplıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here