Ana sayfa Haber Windows 10″un ilerki versiyonlarında farklı Windows 10 versiyonları çalıştırılabilecek

Windows 10″un ilerki versiyonlarında farklı Windows 10 versiyonları çalıştırılabilecek

0

Microsoft’un henüz sunduğu 1065 yapım numaralı Wiindows 10 Insider Preview versiyonunda yeni bir özellik gözlemlendi. Farklı, ileriye katlayabilecek bir özellik olarak gözümüze çarpan bu özellik, kullanıcıların birden fazla Windows 10 versiyonunu çalıştırmasını sağlayacak. Test kodları da bu versiyonlarıyla birlikte sunulmaya başlandı ve şimdiye kadar geri dönüşler olumlu bir şekilde devam ediyor. Ancak makalede hangi Windows 10 versiyonlarının çalıştırılacağından bahsedilmiyor. Ayrıca Windows 10‘un yanısıra Windows 8.1’in veya diğerlerinin çalışıp çalışmayacağı da henüz belirtilmedi. Söz konusu özellik standart Windows 10 ile birlikte Windows 10 Enterprise versiyonunu çalıştırmaksa, oldukça iyi bir özellik olabilir. 

Genellikle yazılımcıların işine yarayabilecek bir özellik gibi görünüyor. Bilindik sanal makine uygulamalarının Windows 10‘a göre yorumlanması veya Windows 10′a göre hal alması gibi değerlendirebiliriz. 

Konuyla ilgili daha detaylı özellikler, ilk bakış ve diğer gözlemlemeler diğer Windows 10 Insider versiyonlarında ortaya çıkacak.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here