Ana sayfa Haber Windows 10 tekrar tanıtılacak

Windows 10 tekrar tanıtılacak

0

 

Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10′u saatler sonra tanıtacak. Girişimlere ve sürece bakılırsa sadece bir Windows 10 etkinliği değil, Microsoft’un Xbox, Internet Explorer, Surface Pro ve Lumia ile ilgili atacağı adımlarla ilgili de bilgilendirme toplantısı bekleniyor. Davetlilere bakıldığında Windows ürün müdürünün ve Xbox ürün müdürünün toplantıya katılması bu şekilde değerlendirilebilir.

Yaz döneminde Microsoft’un Xbox departmanını değiştireceği ve artık Xbox üretmeyeceğini duyurmuştuk. Xbox’ın yerine tam donanımlı, sektöre ve daha profesyonel ev eğlence sistemi olan bir cihaz üreteceği yönünde söylemler vardı. 

İlk başta Windows 10‘a bakalım. Hakkında çok haber yaptık ancak her gün yenisi daha ekleniyor. Halka açık olarak geliştirilen Windows 10, dedikodulara göre tanıtımdan sonra kullanıcılara ilk olarak beta olarak sunulacak ve yaz döneminde tam sürüme geçilecek. PC’ler için Windows 10 özellikleri ve içerisinde bulunduracağı özellikler kesinleşti ve çoğu kişi tarafından biliniyor. Fakat bildiğiniz gibi bunun bir de Windows Phone ayağı var. Windows Phone’un Windows 10’a denk olan güncellemesi henüz beklenen seviyede değil. Bug veya yazılım hatası olarak sıkıntı çıkarmsa da, Microsoft’un istediği Windows Phone 10 değil.

Bugün gerçekleştirilecek Windows 10 tanıtımında, Internet Explorer’ın tarihe gömülmesine tanıklık edeceğiz. Bunun yerine klasik internet tarayıcısı anlayışını değiştirecek olan Microsoft Spartan ile tanışacağız. Yeni Windows 10 tarayıcısı gizlilik özellikleri, mobil uyumlulukları ve Cortana servisiyle Internet Explorer’ı mumla aratmayacak gibi.

“Start” menüsüne geri dönüyoruz, bununla birlikte çok pencereli kullanan kişilere de yeni arayüzler sunacak olan işletim sistemi Windows 8 ve Windows 8.1 gibi güncelleme sırasına göre ilerleyecek, Windows 10, Windows 10.1 gibi.

Ayrıca, artık yeni nesil Surface Pro 3′ler de merakla bekleniyor. Yeni nesil Surface Pro’lar ile beraber, Apple’ın Macbook Pro ürünü masaüstü yayıncılardaki hakimiyetini kaybedebilir.

Windows 10, büyük ihtimalle Windows 8.1 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here