Ana sayfa Haber Windows 10 tarihi 12.06.2015 mi?

Windows 10 tarihi 12.06.2015 mi?

0

Eylül ayında Microsoft’un tanıttığı ve hepimizin ters köşe olduğu (Windows 9 beklerken) Windows 10‘un tarihine, bir araştırma sonucunda ulaşmış sayılırız. Tam kesin tarih olarak söyleyemem fakat araştırma tünelinin çıktığı son nokta 12.06.2015 tarihi çıkıyor. Bu haber, yurtdışı bir kaynaktan alınmadı tamamen araştırma haberidir. 

Şimdi “Technical Preview” isimiyle beta versiyonlarını yaşatan Windows 10, geçtiğimiz hafta sahaya çıkacağı günün en erken yaz sezonu, en geç bahar dönemi olarak söylenmişti. Benim de kısmi bir araştırma yaptığım Windows 10 bilinmezinin son tarihine baktığımda 12 Temmuz tarihi ortaya çıkıyor. Tam tarih vermek elbette oldukça riskli bir iş fakat hem çalışma yaptığım -iOS 8 ve Android 5.0 tarihlerini aynı şekilde belirtmiştim- kaynaklara güvenerek bu haberi siz okuyucularımızla paylaşıyorum.

Windows 10′un halihazır durumda son beta sürümlerini yaşarken, Microsoft’un, Windows 10 için geliştirdiği Cortana’da son günlerini yaşıyor.

Bu tarihin ardından, sadece arkamıza yaslanıp 12 Haziran 2015’i beklemek kalıyor bizlere sadece. Son olarak, Windows 10 ile beraber hepimizin gönülden istediği Office programlarının da ücretsiz olacağı; aslında Microsoft’un artık “ücretsiz” çalışacağı söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here