Ana sayfa Haber Windows 10 Redstone güncellemesinin süreci bugün başlıyor

Windows 10 Redstone güncellemesinin süreci bugün başlıyor

0

Microsoft bugün (30 Mart 2016) bir Windows geliştirici konferansı düzenleyecek. Etkinlik genel olarak PC’leri Windows 10 Mobile’a entregre edebilen Continuum üzerinden, Windows 10’un tabletlerinden ve Continuum destekli uygulamalar üzerinden gidecek. Bununla birlikte Microsoft hazırladığı Skype ve Skype for Business yazılımlarının da sürecini, Redstone gözüyle aktaracak. Muhtemelen HoloLens ile ilgili yeni özellikler duyurulacak. Daha da önemlisi; Microsoft’un duyurduğu Windows 10 Redstone güncellemesinin süreci başlatılacak. 

Windows 10 Redstone güncellemesinde, Office servislerinde ve diğer Microsoft imzalı uygulamaların alacağı “kaldığım yerden devam” özelliği bulunacağı duyurulabilir etkinlikte. Benzer özellik Apple’ın OS X işletim sistemli cihazlarında “Apple Handoff” olarak biliniyor. 

Cortana, ne yazık ki ülkemizde kullanılmıyor ancak Cortana‘nın 2016 itibariyle yeni bir sürece girdiğini biliyoruz. Ocak, şubat aylarında önemli güncellemeler aldı ve Cortana’nın Windows 10 Redstone hali de bu etkinlikte tanıtılacak.

Konferans Build 2016 isimiyle YouTube kanallarından yayımlanacak, Technotoday olarak bu etkinlikten önemli gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Bu arada, Microsoft, Azure ile ilgili önemli bir web semineri veriyor olacak ve seminer 31 Mart’ta saat 10.00’da başlayacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here