Ana sayfa Haber Windows 10 Redstone güncellemesi yakın yama indirmelerini yapın!

Windows 10 Redstone güncellemesi yakın yama indirmelerini yapın!

0

Windows 10 için geçtiğimiz yıl yayımlanan Cumulative güncellemelerin ardından, Microsoft resmi olarak Windows 10 Redstone güncellemesini duyurmuştu. DirectX 12 konusunda büyük yenilikler barındıran Redstone güncellemesi, ayrıca Android uyumluluklar, Windows 10 Mobile uyumlulukları ve iOS uyumlulukları gibi farklı cihazlar arası bağlantı özellikleri taşıyacak. Ayrıca Windows 10 Redstone güncellemesiyle birlikte birçoğumuzun yüzleştiği Wi-Fi kopma mevzusuna da bir çözüm bulunmuş gibi görünüyor. Aslında bu eklenecek özelliklere karşın; bazı Windows 10 kullanıcılarının iddialarına bakılırsa Windows 10’un Wi-Fi koruma altyapısı oldukça düşük ve tüm Wi-Fi şifrenizi ve detaylarınızı 3. kişilere açabiliyor. Henüz kanıtlanmasa da Reddit’te bazı kullanıcıların bu konuda şikayetleri mevcut. 

Windows 10 Redstone güncellemesinin öncesinde işinizin garantiye almak adına bazı driver güncellemeleri bu hafta itibariyle üreticiler tarafından yayımlanacak. öncelikle ağ ve bağlantı prensiplerinin değişikliklere uğraması beklendiği için modem üreticiniz, Redstone güncellemesiyle ilgili driver sürümü ve yama sürümlerini indirmeye açabilir. Buna ek olarak son zamanlarda NVIDIA, gerek Windows 10 için gerek grafik kartları için ayrı ayrı yama sürümleri, driver güncellemeleri ve yeni driverlar yayımladı. Eğer oyun PC’lerine sahipseniz, NVIDIA’nın duyurduğu Game Ready driver’larını indirmeniz şart gibi görünüyor.

Son olarak bu Windows 10 Redstone güncellemesinin öncesinde, Windows 10’un “güncellemeler” sekmesinden tüm güncellemeleri tamamladığınızdan emin olmalısınız. özellikle Server güncellemeleri, Defender güncellemeleri, Microsoft’un fazlasıyla önem verdiği güncellemeler ve ek olarak Cumulative güncellemelerini tamamladığınızdan da emin olun. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here