Ana sayfa Haber Windows 10 Redstone”da driver problemi yaşamamak için güncellemeleri kaçırmayın

Windows 10 Redstone”da driver problemi yaşamamak için güncellemeleri kaçırmayın

0

Microsoft, Windows 10 için ilk büyük güncellemeyi haziran ayında yayımlayacağını duyurmuştu. Redstone isimiyle kodlanan ilk (aslında ocak’tan bu yana 2.) güncelleme haziran ayında tıpkı Windows 10‘un ilk yayımlandığında parça parça yayımlanması gibi, parti parti yayımlanacak. Microsoft’un Surface Pro ürün ailesine sahipseniz bu Windows 10 Redstone güncellemesini daha öncesinde alacaksınız. Bu kısım önemli çünkü bu sefer Windows 10 Redstone güncellemesi her cihaza farklı bakış açılarıyla geliştirildi, tıpkı Android güncellemelerinde üreticilerin çalışması gibi. Bu güncellemenin Microsoft açısından en önemli tarafı, firmanın herhangi bir driver problemi yaşamamaları ve böylece Redstone için hazırlanan Windows 10 güncellemeleri bu hafta itibariyle yayımlanmaya başladı.

Windows 10 Redstone için yayımlanan ilk güncelleme bu geçtiğimiz cumartesi yayımlandı. Bu güncellemede Redstone‘un güvenlikleriyle ilgili paketler bulunuyordu ve ayrıca Skype için de güncellemeler vardı. Bu hafta Microsoft’un uygulamaları, bu güncellemeyle birlikte Redstone’a hazır hale getirildi  Resmi olmasa da bu güncellemenin devamı yine bu haftasonu yayımlanacak gibi görünüyor. İçeriğinde Windows Store güncellemeleri, Cortana’nın çalıştığı bölgeler için Cortana güncellemeleri, Windows 10’un diğer uygulamalarına güncellemeler içeriyor. 

Daha da önemlisi; mayıs’ın ortalarında AMD, Intel gibi firmaların yayımlanacağı driver güncellemeleri. Bu güncellemeler eksik indirilirse Windows 10 Redstone güncellemelerinde driver problemi yaşayabilir, PC programlarını veya oyunları çalıştırmakta sorun yaşayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here