Ana sayfa Haber Windows 10 raporu!

Windows 10 raporu!

0

 

Şimdi sizlere Windows 10’un en can alıcı özelliklerinden birini tanıtacağız, buna ek olarak Windows 10 ile ilgili bir araştırmamız var, bu da özelliği tanıttıktan sonra sizlere aktaracağız. Windows 10 Technical Preview‘un en güncel sürümü olan build 10036 görünmeye başlamışken, yeni bir özellik daha göründü. Spartan göründü, hala Cortana’dan iz yokken, Windows 10 9926‘da görülen tablet moduna yeni özellikler eklendi. Böylece 2’si 1 arada cihazlarda kullanılacak olan bu özellik Windows 10‘u mobil versiyona geçirecek veya masaüstü versiyona geçirecek. özellikle kurumsal kullanıcılar için hazırlanan bu özellik, Surface Pro 3, Lenovo Yoga serisinde, şimdiden ayrıcalıkları belli olmaya başladı. Görseldeki gibi arayüze girerek bu tablet modunu etkinleştirirken, yeni nesil dizüstü modellere eklenecek olan klavye tuşu ile beraber bu işlev daha basit hale getirilecek.

Windows 10’un tanıtımından önce, yaklaşık yaz ayları dönemlerinde Microsoft, Windows XP‘ye olan desteğini tamamiyle kesmiş ve ardından Windows 7’ye olan güncelleme desteğini de keseceğini belirtmişti. Bunun nedeni ise, özellikle Windows XP ve Windows 7, Intel’in satışlarını fazlasıyla düşürüyor. 

Windows XP ve Windows 7, bildiğiniz gibi güvenlik ve arayüz kullanımı kolaylıklarıyla kullanıcıların tebriğini topluyorduk. Ancak Windows 8 ve Windows 8.1‘in arayüz tasarımı açısından bekleneni vermemesi, kurumsal müşterilerin hala XP ve Windows 7′de takılmasına neden oldu.

Tez şu; Windows 8.1‘de başlat tuşu olmaması ve güvenlik açısından XP‘lere ve Windows 7′ye nazaran beklentinin altında olması açısından kurumsal kullanıcılar Windows XP‘de ısrarcı oldu ve Intel’in dizüstü satışlarını etkiledi. Böylece Intel, Microsoft’un Windows 10‘unu geliştirmesine katkıda bulunmuş olabilir. Windows 10’da başlat’ı bekliyorken, bu kararın arkasında Intel’in olmasının ihtimali yüksek.

Sonuç olarak, Windows 10, Intel tarafından ihtiyaç karşılığı ve kurumsal alana oluşturulmuş bir işletim sistemi olarak ortaya çıktı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here