Ana sayfa Donanım Windows 10 Pro üzerinde çalışan iş istasyonlarına hız artışı modu geldi

Windows 10 Pro üzerinde çalışan iş istasyonlarına hız artışı modu geldi

0

Windows 10 Pro Workstation’lara gelecek olan yeni güç düzeni ile güç kullanıcıları bilgisayarlarından daha fazla performans elde edebilecekler. Yeni model, Mart ya da Nisan ayında yayınlanması beklenen bir sonraki Windows 10 güncellemesinde kullanıma sunulacak. Yeni düzenleme, yüksek performanslı iş istasyonları kullanan güç kullanıcıları için tasarlandı. Yeni düzenlemeyle birlikte sistemin elverdiği oranda performansın sağlanması için özel güç yönetimi işlevleri bulunacak. 

Windows Insider yöneticisi Dona Sarkar yaptığı açıklamada; “Yeni uygulama, mevcut Yüksek Performans uygulaması üzerine bina ediliyor. Böylece ince işlerde kullanılan güç yönetimi teknikleri esnasında gerçekleşebilen mikro boyuttaki gecikmelerin ortadan kaldırılması yönünde bir adım daha atılmış olacak. Yeni güç düzenlemesi mikro boyutlu gecikmeleri önlemeye dönük tasarlandığı için donanımı da doğrudan etkileyebileceği gibi, varsayılan denge planınından daha fazla güç harcanmasına neden olabilir” dedi.

Yeni özellik iş istasyonları için, oyunlar için değil

Microsoft bu özelliği bataryalı sistemler için hizmete koymuyor, bu nedenle sadece yüksek teknolojili iş istasyonlarında kullanılabilecek. Tabii Windows 10’un tüm versiyonlarında da kullanılabilir olmayacak bu seçenek. Windows 10 Pro Workstations için yapılmış olması nedeniyle, oyun makinelerinde kullanılamayacak. Ama tabii Microsoft’un Windows 10 için uygulamada olan ‘Game Mode’ adlı bir oyun modu halihazırda kullanımda.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here